To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W bibliotece Nostalgiczno – Rozrywkowa Noc Filmowa

W bibliotece Nostalgiczno – Rozrywkowa Noc Filmowa

3 czerwca w całej Polsce organizowana jest Noc Bibliotek. Do ogólnopolskiej akcji włącza się również jeleniogórska Książnica Karkonoska, która z tej okazji organizuje Nostalgiczno - Rozrywkową Noc Filmową. Inpreza rozpoiczbie się w sobotę, 3 czerwca 2017 o godz. 19.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Dodatkowo na Czytelników, którzy odwiedzą główną wypożyczalnię  i czytelnię między 18.00 a 20.00 czeka miła niespodzianka. 

Nostalgiczno - Rozrywkową Noc Filmową w bibliotece wypełni pokaz filmów archiwalnych z wydarzeń artystycznych w Jeleniej Górze, jakie miały miejsce w latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych, a nawet wcześniej.
Będzie okazja by zobaczyć reportaże z pierwszych Międzynarodowych Festiwali Teatrów Ulicznych, ważnych jubileuszy instytucji artystycznych, wernisaży, spotkań z twórcami, a także relacje z różnych imprez kulturalnych i lokalnych wydarzeń. Będzie to też przyczynek do przypomnienia ludzi, którzy współtworzyli kulturę naszego miasta, i których już z nami nie ma. Znakomita okazja do spotkania i wspomnień. Prezentowane będą materiały filmowe z wydarzeń Biura Wystaw Artystycznych, Teatru Norwida, Teatru Animacji, Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Książnicy Karkonoskiej autorstwa m.in. Grzegorza Pakulskiego, Henryka Szoki, Andrzeja Szpaka, Zbigniewa Dygdałowicza.