To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Włamywacz i złodziej wpadł

Ma na koncie włamania do sklepów i kiosków w Starej Kamienicy, Jeleniej Górze, Kamiennej Górze i kilku innych miejscowościach. Mowa o 42-latku, który został zatrzymany przez policję. Grozi mu do 10 lat więzienia.

- Ma na koncie co najmniej dziesięć przestępstw, których dopuścił się od 2009 roku do marca 2011 – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Jednego z większych włamań dokonał w nocy z 1 na 2 stycznia 2010 roku. Wszedł do sklepu spożywczego w gminie Stara Kamienica.
Ukradł artykuły spożywcze, chemiczne i alkohole o łącznej wartości około 6 tysięcy złotych.
To nie wszystko. - Od listopada 2009 roku do lipca 2010 mężczyzna włamał się i okradł kilka kiosków ruchu, między innymi w Piechowicach, w Jeleniej Górze, w Kamiennej Górze, w Lwówku Śląskim, w Strzegomiu i w Świdnicy – mówi E. Bagrowska. Ukradł w sumie 4000 paczek papierosów.

W marcu tego roku próbował włamać się do piwnicy i drogerii. Uszkodził żaluzję antywłamaniową, ale nie wszedł do środka. Wybił szybę w jednym z dyskontów spożywczych.

Zatrzymany to 42-latek, mieszkaniec Jeleniej Góry. Pokrzywdzeni szacują straty. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
 

Komentarze (1)

Wsadzić złodzieja,łapy poobcinać i nie wypuszczać wcześniej niech kibluje cały wyrok.