To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Uwaga kierowcy: fotoradar pójdzie w ruch

Uwaga kierowcy: fotoradar pójdzie w ruch

Jeszcze w październiku jeleniogórska Straż Miejska zacznie pierwsze kontrole nowo zakupionym fotoradarem. - Przygotowujemy się do tego – mówi komendant Jerzy Górniak.

Prace trwają pełną parą. Aby straż mogła kontrolować, musi spełnić wiele wymogów formalnych. Przede wszystkim, musi mieć pomieszczenie do obsługi baz danych CEPiK i PESEL. Będzie ono mieściło się w obecnej dyżurce. Trwają tam prace remontowe. - Pomieszczenie to będzie zamknięte, wstęp będą do niego mieli tylko dyżurni i strażnicy obsługujący system, każdy będzie miał swoją kartę dostępu – mówi J. Górniak.

Trwają też przygotowania na drogach: Miejski Zarząd Dróg i Mostów Jeleniej Górze znakuje miejsca, gdzie będą mogli stać strażnicy z z fotoradarem. Wytypowano ponad 30 takich miejsc. Przy każdym staną tablice informacyjne: „Kontrola prędkości”. Takie tablice kilka dni temu stanęły przy ul. Sudeckiej, nieopodal nowego cmentarza. Będzie też kilka lokalizacji na ul. Wolności, na drogach dojazdowych do Jeleniej Góry.

Jak mówi J. Górniak, kontrole powinny rozpocząć się pod koniec października. Straż już testowała fotoradar w ramach szkoleń. - Możliwe jest nagrywanie z ręki lub ustawienie go na statywie – mówi. Komendant przyznaje, że jakość obrazu jest bardzo dobra. - Można nawet rozpoznać, kto jedzie samochodem i z kim – mówi. Dobrze zdaje egzamin także nocą. - Ma podczerwień więc możliwe są i kontrole po zmroku – powiedział.

Miejmy jednak nadzieję, że – zgodnie z zapowiedziami władz miasta – nie będzie służył jako skarbonka dla strażników, ale dla poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Niżej podajemy listę miejsc, w których możliwe będą kontrole straży miejskiej.

 
Uwaga kierowcy: fotoradar pójdzie w ruch

Komentarze (22)

szybko sie zepsuje

Kase na zakup zatwierdzilo PO? Z naszych podatkow to poszlo ? Teraz juz naprawde bede jezdzic tylko do Czech.Taniej,spokojniej i jakos do Liberca nie widze radarow...
I nie wierze ze ni ejest to maszynka do zarabiania....smieszne...

o to już nie będzie strażnika miejskiego widać na mieście żeby pilnować porządku będą mieć lepsze zajęcie

Kase na zakup zatwierdzilo PO? Z naszych podatkow to poszlo ? Teraz juz naprawde bede jezdzic tylko do Czech.Taniej,spokojniej i jakos do Liberca nie widze radarow...
I nie wierze ze ni ejest to maszynka do zarabiania....smieszne...

O kolejny patrol na mmiescie mnie....faktycznie bezpiecznie bedzie...

Zauwazylisci buraki ze do zdarzen w JG dochodzi na krzyzowkach ?!?!? a nie przez predkosc w tych waszych miejscach?

a może warto by władze zadbały bardziej o stan nawierzchni ulic miasta ? a może warto zastanowić się nad poprawą układu komunikacyjnego ? a może warto ...

skandal! Ta cala straż miejska nie jest drogówką! zachciało sie chlopcom byc policjantami!

PEWNIE!!!!! Teraz strażnicy będą walić zdjęcia, siedzieć w biurach i wysyłać wezwania. A ilu z nich będzie na ulicy walczyło z brudem, złym parkowaniem, psami bezpańskimi i tymi co z właścicielami sra... na chodniki i ulice!!! Władze będą miały zysk bo to maszynka do robienia kasy, tylko czekać, aż kupią nowe,lepsze, i więcej.

Kolejny podatek drogowy...

podobno jest bardzo przydatny. :evil:

Miasto biedne, więc potrzeba dorobić do budżetu. Najpierw były złodziejskie parkomaty, teraz będzie to. A to, że ludzie parkować nie potrafią, że strach wyjść na ulicę to inna rzecz.

To jest normalnie patologia z tym fotoradarami!To nie ma nic wspólnego z poprawa bezpieczeństwa na drogach a ma na celu wydarcie resztki pieniędzy z portfela i tak coraz uboższego kierowcy!Tak jak ktoś wcześniej napisał,że teraz Straż Miejska będzie tylko tyłek wygrzewać w biurze a przecież ta formacja została powołana do innych celów!Od bezpieczeństwa na drogach jest Policja i jeżeli już to oni powinni się zajmować fotoradarami!!!Tymczasem jest odwrotnie,bo policjanci chodzą z buta po mieście zamiast strażnicy!

"Oburzony", jeździj przepisowo i nikt Ci nie będzie wyrywać pieniędzy z kieszeni. Ja tam jestem za, lista miejsc do ustawiania aparatu dobra. Dodać do tego jeszcze odcinkowy pomiar prędkości na Wolności, Al. Jana Pawła i kawałku Wrocławskiej. I może w końcu spieszący się kierowcy zrozumieją, że poza przepałami i stwarzaniem niebezpiecznych sytuacji na drodze nic swoim deptaniem gazu nie osiągają.

dziwne,ze wypowiadaja sie sami oburzeni-pewnie własciciele niejednego mandaciku. Ktos tam pisał,ze w tych miejscach nie ma wypadkow . No i dlatrego pisze . otoz codziennie dojezdzam droga z Karpacza do Jeleniej i na skrecie na Czarne wypadkow co roku niemiłosiernie wiele. I tam akurat ograniczenie wskazane. Kurde- ale dlaczego na tak dlugim odcinku? Tym bardziej,ze to juz teren niezabudowany i mozna 90 na godzine jechac. Noga z gazu i dbac o innych kierowcow i pasazerow a nie marudzic. I tak nic to nie da wiec nie ma co sie rzucac. Jesli uratuje to chociaz jedno zycie- jestem za.

Własnie się zastanawiałem po co to kontrola na tym odcinku do Karpacz ( zob. zdjęcie), gdzie zgodnie z przepisami można rozwinąć 100km/h?

polonista ze mnie żaden ale "wykaz miejsc radarowania...." jest beściarski :)

Proponuję, aby przy okazji zmienić nazwę formacji- nie Straż Miejska ale BLOKADO-RADAROWCY,gdyż niczym innym odtąd nie będą się oni zajmowali. A same blokady to przy radarze okażą się naprawdę maleńkim pikusiem...

Idzie zima i pracę trzeba sobie ułatwić,przebywając w ciepłym miejscu.Kasiorka dla miasta wpadnie,same korzyści.Noga z gazu-jedyna rada.Niespodzianka!

"Miejmy jednak nadzieję, że – zgodnie z zapowiedziami władz miasta – nie będzie służył jako skarbonka dla strażników,..."
Oj będzie, będzie, przecież darmozjady muszą w końcu na siebie zacząć zarabiać. Szkoda tylko, że takiego zaangażowania ze strony SM nie ma w kierunku łapania chuliganów, no ale pewnie z tego względu, że łapanie "piratów drogowych" jest bezpieczniejsze. Inna sprawa, że takie akcje ze SM przeczą idei jej funkcjonowania, to policja powinna łapać za prędkość, a SM pilnować porządku publicznego, np. latać za chuliganami, czy pijaczkami.

porażka jakaś!!!!!!!!!!!!!!
i to z naszych podatków, fajnie, nia ma co?