To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ukradli pozłacane krany o wartości... 30 tysięcy złotych!

Ukradli pozłacane krany o wartości... 30 tysięcy złotych!

Policjanci z wydziału kryminalnego lwóweckiej policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy okradali domy pod Lwówkiem Śląskim. Tylko z jednego domu wynieśli łup na kwotę 30 tysięcy złotych. Jeden z mężczyzn już został aresztowany.

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży wpłynęło do dyżurnego 24 stycznia. W tym samym dniu zatrzymano jednego ze sprawców na gorącym uczynku, mężczyzna był kompletnie zaskoczony. Sprawca w jednym z domów nakradł różnych przedmiotów, które wyceniona na…30 tysięcy złotych. Były to głównie pozłacane krany i bardzo droga hydraulika, którą właściciel przywiózł z Anglii, aby zainstalować w czasie remontu.

- Policjanci odzyskali prawie w całości skradzione mienie i zatrzymali kolejne trzy osoby w wieku od 25 do 44 lat, związane z ta sprawą. Są to mieszkańcy powiatu lwóweckiego i bolesławieckiego – mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Okazało się, że mężczyźni mają na swoim koncie jeszcze dwie bardzo podobne kradzieże. Właściciele domów gdzie dokonano włamań o fakcie dowiedzieli się dopiero od funkcjonariuszy. – To były niezamieszkałe domy w trakcie budowy lub remontu. Właściciele w okresie zimowym bywali tam sporadycznie, stąd nie wiedzieli, że doszło do kradzieży – wyjaśnia Marek Madeksza.

Jeden z podejrzanych już został aresztowany. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.