To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ukradli ponad 100 kg...kiełbasy

Ponad 100 kg kiełbas i wyrobów mięsnych padło łupem złodziei, którzy włamali się do jednej z hurtowni mięsnych w Lwówku Śląskim. Nie zginęło nic oprócz... kiełbas.

Chociaż cała sprawa może być śmieszna to na pewno nie jest do śmiechu właścicielowi hurtowni, który wycenił straty na ponad 3 tys. zł. Cieszyć się też nie powinni „miłośnicy” kiełbasy, którym w tym przypadku grozi do 10 lat więzienia. Nie wiadomo jeszcze, czy na kradzioną kiełbasę złodzieje mieli pasera, czy też szykują się do nadchodzących świąt. Policjanci z Lwówka Śląskiego traktują sprawę poważnie. - Trwają bardzo intensywne czynności w tej sprawie – mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Złodzieje weszli do hurtowni wyważając drzwi. Z hurtowni nie zginęło nic oprócz wyrobów mięsnych. Z pewnością sprawcy musieli poruszać się samochodem. Gdyby chcieli kiełbasę przenosić bez żadnego środka lokomocji to musiałoby być ich kilku, ale wtedy istniałoby większe ryzyko spotkania patrolu policji lub też, że zauważą ich świadkowie.

Udało się nam ustalić, że hurtownia miała zainstalowany monitoring. Policjanci przeglądają zapisy kamer. Zabezpieczono też sporo śladów. Wydawać się teraz może, że złapanie złodziei to kwestia czasu dla śledczych. Ważne też żeby wyroby mięsne odzyskać, o ile sprawcy kradzieży ich nie zjedzą.

Komentarze (7)

Odzyskać kiełbasy? Z jakichś zbutwiałych schowków nieklimatyzowanych, od ludzi bez książeczek lekarskich, obtycane przez licho wie kogo, może naszpikowane czymś... Moze jeszcze nadgryzienia odkroić, a resztę sprzedać? Czy to pomysł lwóweckiej policji czy tej niewymienionej z nazwy masarni? Bo chyba nie sanepidu? Gdzie w tym wszystkim jest klient?

To musiała być kiełbasa wyborcza :woohoo: :woohoo:

Skrytożernym parówkożercom mówimy NIE!!!Ognisko lub grill musiało być udane.