To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ukradkiem odkopali grób

Ukradkiem odkopali grób

- Pochowaliśmy mamę w grobowcu, w poświęconej ziemi, miesiąc później na cmentarzu brat przeżył szok... zamiast grobu, zastał gołe płyty grobowca, bez krzyża, bez tabliczki, bez wieńców i świeczek, które paliliśmy przez miesiąc – szokującą historię opowiedziała Izabela Oleksy.

-... minęła dłuższa chwila, zanim zorientowałem się, że grobowce zostały zamienione, krzyż z tabliczką przeniesiono dalej – opowiada brat Izy, Sławomir Siedlecki.

Na drugi dzień rodzeństwo raz jeszcze wróciło na cmentarz, wcześniej porównując zdjęcia z pogrzebu z miejscem obecnego pochówku. Nie mogli bowiem uwierzyć, że ktoś mógł przenieść trumnę ze zmarłą do innego grobowca, nikogo z rodziny nie zawiadamiając o tym fakcie!!

Mamę pochowali 19 stycznia na nowym cmentarzu przy ulicy Sudeckiej. Wszystkie sprawy związane z pochówkiem powierzyli jeleniogórskiej firmie pogrzebowej Sims. Za murowany grobowiec w ładnym miejscu przy głównej alejce dopłacili 3 tysiące zł. Pracownik firmy pogrzebowej, zabierając zmarłą z rodzinnego domu, telefonicznie upewnił się, że rezerwacja grobowca jest aktualna. Z usługi firmy byli zadowoleni do momentu, kiedy na cmentarzu przeżyli szok. Skontaktowali się z właścicielem firmy pogrzebowej:

-Przyznał, że nastąpiła pomyłka...

Cały artykuł w najnowszych "Nowinach Jeleniogórskich" nr 9/10.
 

Komentarze (51)

Ale jaja sobie robia z ludzi i to jeszcze za spora sumkę.
Co oni jeszcze wymyslą???...

Szok! Gdzie my żyjemy?! Ekshumacja bez zgody rodziny, oczywista profanacja - prokuratura powinna zamknąć, zakazać wykonywanie zawodu zakładowi pogrzebowemu SIMS, czy jak oni się tam nazywają. Szczere współczucie dla rodziny i najbliższych, która przeżywa w tej chwili niewątpliwie traumatyczne chwile.

Każdy z nas chciały chować swoich najbliższych tylko raz zdarza się, że z jakiś przyczyn jest robiona ekshumacja, ale coś takiego. Toż to skaranie Boskie, niedawno pochowałam ojca, wiem jak ciężko przeżyć ten moment a jaki szok gdybym nie znalazła jego grobu. Niestety to co dzieje się przy współudziale SIMS, prokuratury która mu na to zezwala i innych instytucji (patrz układ policja Nalberczyńki) woła o pomstę do nieba. Pan Nalberczyńki siedzi sobie w prosektorium wyłapuje rodziny i dalej rządzi. Trzęsie mnie gdy sobie pomyślę jak ten zakład właściciel i jego ludzie są butni, bezkarni, Proszę bardzo mam polisę pokryję koszty a za co zapłaci, przecież to nawet nie błąd w sztuce to jawna profanacja zwłok. Za to zapłaci, że komuś sprofanował najbliższą mu osobę, za szok przeżyty na cmentarzu, za nowy pogrzeb, czy pieniądze rozwiążą temat. Mam nadzieję, że tym razem mu się nie upiecze. Magdalena

O powiązaniach z policją i prokuraturą zakładu SIMS mówi się głośno. Tylko czy tym razem uda mu się wyjść z tego cało, czy karneciki na basen do Karpacz oferowane przez żonę załatwią wszystko. Czy tym razem ktoś weźmie się za niego a może znowu pomogą układy teścia z Karpacza i uratują mu d... .
jak napisał jeleniogórzanin dość tego NIE dla Simsa. Moje gorąca wyrazy współczucia dla rodziny z powodu śmierci mamy i takiej traumatycznej sytuacji.

Tak się składa, że czytam regularnie naszą lokalną gazetę a fakt, pracy biurowej pozwala mi na doczytywanie z internetu w wolnych chwilach. Jeszcze nie tak dawno temu - może rok? może nawet nie cały. - zakład pogrzebowy SIMS był posadzony też o jakiś przekręcik. Dziwnie, bo w miesiąc czy dwa po ujawnieniu faktów artykuł w internetowej bazie NJ24.pl zniknął - czy ta tragiczna sprawa podzieli los tamtejszej? Oby nie, dość w polsce układów i niech chociaż tragiczne chwile, gdy żegnamy osoby nam bliskie będą wolne od naszej smutnej rzeczywistości. Służby - DO DZIEŁA!

Jak nigdy nie komentuje artykułów, tak tym razem zwyczajnie nie mogłem przejść obok tego obojętnie. Po przeczytaniu całego artykułu jestem oburzony, zniesmaczony i zdegustowany stylem funkcjonowania firmy pogrzebowej SIMS. Dokonać ekshumację samowolnie? bez zgody rodziny? bez zgłoszenia do sanepidu? Co z uczuciami najbliższej rodziny? Popełniając samowolkę wyraźnie ukazujecie brak szacunku dla rodziny, profanujecie "ukradkiem" zmarłego. Szok! Gdzie my żyjemy!?

Jestem zdumiona! Jak takie "przypadki" mogą mieć miejsce w 21 wieku?! Szczere współczuje poszkodowanej rodzinie i najbliższym, sama nie wiem jak bym się zachowała w przypadku wyciągania z poświęconej ziemi osoby, która jest mi najbliższa - nieopisane!

To są jakieś żarty!! Jak można samowolnie zbezcześcić poświęconą ziemię?!! Niewiarygodne za co my płacimy takim firmom takie pieniądze!! Gdyby na mnie trafiło to współczuć tylko tej firmie mam nadzieję że ją zamkną!!! Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

To sie w glowie nie miesci ,totalne wodoglowie miejmy nadzieje ,ze ktos za to beknie. Wspolczuje rodzinie.

Magdalena napisał:
Każdy z nas chciały chować swoich najbliższych tylko raz zdarza się, że z jakiś przyczyn jest robiona ekshumacja, ale coś takiego. Toż to skaranie Boskie, niedawno pochowałam ojca, wiem jak ciężko przeżyć ten moment a jaki szok gdybym nie znalazła jego grobu. Niestety to co dzieje się przy współudziale SIMS, prokuratury która mu na to zezwala i innych instytucji (patrz układ policja Nalberczyńki) woła o pomstę do nieba. Pan Nalberczyńki siedzi sobie w prosektorium wyłapuje rodziny i dalej rządzi. Trzęsie mnie gdy sobie pomyślę jak ten zakład właściciel i jego ludzie są butni, bezkarni, Proszę bardzo mam polisę pokryję koszty a za co zapłaci, przecież to nawet nie błąd w sztuce to jawna profanacja zwłok. Za to zapłaci, że komuś sprofanował najbliższą mu osobę, za szok przeżyty na cmentarzu, za nowy pogrzeb, czy pieniądze rozwiążą temat. Mam nadzieję, że tym razem mu się nie upiecze. Magdalena
Podzielam zdanie Pani Magdaleny, powiem więcej! Skoro wiadomo jaki to zakład pogrzebowy to chyba proste - zabrać licencję natychmiastowo !!!! Ich psim obowiązkiem jest podejść z pełną powagą, należnym szacunkiem dla zmarłych - za to biorą wcale nie małe pieniądze. A jak stosowne władze nic z tym nie zrobią - to MY OMIJAJMY SIMSA Z DALEKA - sami padną i się na koniec pogrzebią.

po prostu szok zabrać licencje i wszystkie możliwości do wykonywania tego zawodu tym bardziej, ze to nie pierwszy smród w około simsa. ILE JESZCZE rodzin musi przejsc traumatyczne przezycia by stosowne wladze raczyly zajac sie powaznie "PRZYPADKAMI" tej "FIRMY". SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po przeczytaniu artykułu jestem w szoku, jak można pochować kogoś powtórnie bez wiedzy i zgody rodziny. Co na to władze policja, prokuratura, gdzie są służby odpowiedzialne za to czy wszystko znowu zostanie zatuszowane. Czytam forum nie zabieram głosu ale tak jak pisał mój poprzednik nad takim zdarzeń nie można przejść obojętnie. Panowie Prokuratorzy, nie zapominajcie o bólu tej rodziny, o wcześniejszych skargach na tą firmę. Mam nadzieję, że nie schowacie głowy w piasek że nie ma tematu, postawcie się na miejscu tej rodziny. Ja nie potrafię zrozumieć zdumienia, bólu, przerażenia, że ktoś ukradł zbezcześcił mi kogoś najukochańszego,matkę która dla każdego jest całym światem

no to sobie sims nagrabil ja tam naszczescie nie zalatwialam formalnosci pogrzebowych gdy odszedl moj najukochanszy tatuś ale znajomych zlapali w szpitalu, prawie na oddziale (swoja droga, to chyba tak nie mozna?) i obiecywali im cuda - niestety cuda sie nie zdarzaja i strasznie zalowali ze SIMS zajął sie pochowkiem. Dlatego po przeczytaniu artykulu, i zobaczeniu jaki to zaklad, niestety ale sie nie zdziwilam, bo chyba tylko oni sa do tego zdolni. To jest SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!

PRZESTAŃCIE NAJEŻDŻAĆ NA ZAKŁAD SIMS ŻADEN ZAKŁAD POGRZEBOWY W JG NIE JEST ŚWIĘTY KAŻDY MA COŚ NA KONCIE SOLIDNIE ROBIĄ SWOJĄ ROBOTĘ NASTĄPIŁA OGROMNA POMYŁKA ZA CO PRZEPRASZAJĄ RODZINĘ WIEM ZE DLA RODZINY TO SZOK .A WIĘKSZOŚCI TYCH KOMENTARZY PISZE KONKURENCJA ABY ICH UDUPIĆ

Psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Tak wlasnie dajcie spokoj simsowi! Zawisi i zazdrosc! Patrzcie na swoje brudne lapy! Czlowiek czasami sie myli!

Czytając ten artykuł przeżyłem ogromny szok. Tym bardziej, że ponad rok temu pochowaliśmy naszą najukochańszą Córeczkę, tuż obok rzeczonego grobowca. Wybór padł właśnie na firmę SIMS. Jednakże przyznam się z całą stanowczością, że gdyby mnie spotkałaby taka sytuacja, gdyby ktoś bez mojej wiedzy i zgody dokonał takiej zbrodni na mojej Córeczce, zabiłbym na miejscu! Popieram z całego serca wszelkie działania rodziny Zmarłej, mające na celu dochodzenie swoich praw. Nie mogę znaleźć żadnych słów, zdolnych opisać barbarzyńskie działania firmy SIMS. To jest poniżej krytyki. Moim zdaniem odpowiednie działania służb powinny doprowadzić do cofnięcia im licencji na prowadzenie zakładu pogrzebowego. Może wtedy pozostałe firmy działające na naszym terenie w końcu pójdą po rozum do głowy i stwierdzą, że kasa nie jest najważniejsza.

amelka,magdalena i jeleniogórzanin to chyba konkurencja i to jeszcze wyjątkowo glupia bo pisze z tego samego IP ludzie którzy to kumają to wiedzą o co chodzirysa dla błaznów co to piszą

Rozumiem ból i szok rodziny i chęc dochodzenia swoich praw.Ale czy zaklad działał z premedytacja, czy to zwykła pomyłka to kto wie? Wszyscy jestesmy tylko ludzmi i kazdy sie myli.Takie rzeczy to sie zdarzaja pewnie nie tylko w tym zakladzie.

Owszem, każdemu zdarzają się pomyłki. Jednakże nawet w tym przypadku należało chyba postąpić trochę inaczej. IMHO to rodzina powinna zadecydować, jak dalej sprawa powinna się potoczyć. Przecież są do tego stosowne procedury. Przede wszystkim odrobina taktu ze strony SIMS i zrozumienia dla Rodziny zmarłej na pewno pomogła by rozwiązać tą sprawę we właściwy sposób. Tutaj chodzi raczej o napiętnowanie totalnej samowolki firmy pogrzebowej. Do czego to dochodzi, żeby rozrzucali Zmarłych po kątach cmentarza wg. własnego mniemania !

Pomyłki się wyjaśnia, a nie po kryjomu, bez wiedzy i zgody Rodziny przenosi trumnę z bliską osobą do innego grobu. Pogrzeb to ceremonia z udziałem księdza, poświęceniem, modlitwą, obecnością rodziny i bliskich. A dla firmy Nalberczyński i s-ka to tylko biznes i forsa - toż to zwykłe "Hieny cmentarne".Cynizm, arogancja i pazerność

To sie w normalnej glowie nawet nie miesci jak mozna cos takiego zrobic? Podzielam zdanie mika, takie dzialanie to najdelikatniej mowiac barbarzynstwo. Tyle, ze pierwotni ludzie dawno wygineli a w XXI wieku mam nadzieje, ze rzadzi prawo. Niechce nawet myslec co bym zrobil gdyby to na mnie trafil taki "przypadek". Wspolczuje rodzinie, w tych trudnych chwilach na pewno potrzebuja wsparcia - moralnego i spolecznego. Spoleczenstwo jest z Wami, trzymajcie sie dzielnie i niedajcie omamic obiecankami, firma pokazala juz na co ich stac.

W imieniu Polaków proszę o jak najwięcej głosów w tej sprawie, to my musimy wymuszać na takich barbarzyńcach etycznych postaw i poszanowania godności dla żywych i zmarłych. Łączę się w bólu z Dziećmi i Rodziną zmarłej.Może to prawda, że "Polska to dziki kraj"

widać po przeczytanu tych kilku komentarzy ze tylko bezstronny nie jest z konkurencji a tutaj ma racje wiekszośc komentarzy wysyłana jest z tych samych IP tylko niki sie z zmieniają.Jak wiem SIMS jeste jedna z nielicznych firm pogrzebowych , która wykonuje najwiecej pogrzbów a to nie z racji "HIENOWANIA" ale z połozenia z swojego zakładu , bo którz trafi na ul, wiejska lub każda boczna ulice gdzie znajdują sie zakłady pogrzebowe. jest jedyna firma która legalnie zatrudnia swoich pracowników a nie szuka pijaków po parkach z czerwonymi nosiami i ziejących wódą.Z kulura podchodzi do każdej zmarłej osoby i nie ubiera zmarłych na podłodze w kaplicy cmentarnej na cmentarzu jak robia to inne zakłady pogrzebowe.Znam ten zakład bo robiłem tam pochówek bliskiej osoby i rzetelnośc i wyskoka jakośc usług jaką mi zaoferowali był bardzo dobra.Mysle ze zazdrośc konkurencji robi tutaj złą robote dla tego zakładu , mściwość jest jedna z cech która doprowadza ze zło powraca i takie złozyczenie i opisywanie bezsensownych wywodów napewno zaowocuje niekorzyścia dla tych którzy to piszą.KONKURENCJO ZASTANÓW SIE BO KTO POD KIM DOŁKI KOPIE SAM W NIE WPADA

Szanowny Panie, z przykrością muszę stwierdzić, że się Pan myli... a mianowicie:
1. czasy pijanych grabarzy minęły bezpowrotnie, a każda szanująca się firma pogrzebowa nie pozwoli sobie na pracowników z "łapanki" w parku...
2. na ulicę Wiejską w Jeleniej Górze trafić można bez problemów...
3. ilość wykonywanych pochówków nie idzie w parze z jakością usługi...

Wymieniać można długo, ale to ani nie miejsce ani nie pora na to. Przykre jest to, że takie "pomyłki" rzutują na inne firmy pogrzebowe, które nie przesiadują w prosektorium, które posiadają własne profesjonalne zaplecze tzn. salę przygotowań Zmarłych, chłodnię itp. itd., które pracują na swoją renomę latami.

Z zasady nie zabieram głosów w takich dyskusjach, gdyż jest to bardzo delikatny temat, ale Panu Normalnemu musiałam odpisać. Nie chcę też tutaj nikogo bronić, reklamować ani oczerniać. Stwierdzam tylko fakty.

Na koniec pragnę złożyć wyrazy współczucia Rodzinie.

Z poważaniem.

Sz.Panie , fakt popełnienia karygodnego czynu przez zakład SIMS , w niczym nie upoważnia Pana do obrażania innych zakładów.
Pana sympatia nie może w najmniejszym stopniu upoważniac do czynienia porównań z innymi.
Szkalowania i obmówienie innych ,
to jedynie nieudolna próba wybielenia i wytuszowania kardynalnego błędu popełnionego przez zakład SIMS .
"czerwone nosy " szanowny Panie , są
na dzień dzisiejszy bez skazy , w porównaniu z brudnymi rękami Pana
podopiecznych.
Przekonany jestem , że tak samo myśli również poszkodowana i upokorzona rodzina , która we właściwy sposób upomni się o rozliczenie tej sprawy

Drogi Panie,
Pana pełne zachwytu dla firmy SIMS i błędów słowa pozostawię bez komentarza z jednym, małym wyjątkiem. Napisał Pan, że SIMS jest jedyną firmą pogrzebową legalnie zatrudniającą pracowników. Mam nadzieję, że zdaje Pan sobie sprawę, jakie konsekwencje grożą Panu za pomówienie.

Z wyrazami szacunku

Vodolaz

Do osob pokroju CIARA, bezstronny, Normalny ktore to najprawdopodobniej sa jedna i ta sama osoba w postaci czy to pracownikow czy to samego wlasciciela zakladu pogrzebowego SIMS. Nieudolne proby wybielania, i zbicia czytelnikow z tematu karygodnego przestepstwa sa odrazajace dla postronnego czytelnika, obrazuja one cala wasza postawe - oburzajace. Jestem zniesmaczony SKANDAL!!!! Wyrazy wspolczucia dla poszkodowanej rodziny - zwyczajni ludzie sa z Wami, trzymajcie sie dzielnie w tych trudnych chwilach.

Firma pogrzebowa SIMS dała popis totalnej samowoli, na dodatek, co jest najsmutniejsze absolutnie bezprawnie. Przeczytałam pełen artykuł w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich, p.o. kierownika lokalnego SANEPIDU wyraźnie się wypowiedziała, że do takich czynności potrzeba poza oczywistą zgodą i zleceniem rodziny, zgoda jednostki SANEPIDU!!! W istocie jestem osłupiona jak można tak bestialsko postąpić. Moja noga na pewno nigdy nie postanie w tym zakładzie pogrzebowym, ktory bezczesci spokoj pochowanej osoby, ukradkiem wykradajac zmarla z poswieconej przez kaplana ziemi! Szczerze wspolczuje rodzinie.

Jak można nazwać "pomyłką" przeniesienie zwłok bez wiedzy rodziny do innego grobu po pogrzebie? Tłumaczenie takie jest żenujące - zamiast "przepraszam, wyjaśnimy, zrekompensujemy" rodzina usłyszała słowo "pomyłka". Firma pogrzebowa to nie jakaś wytwórnia czekoladek gdzie można się mylić - przez pomyłkę nie przekłada się zwłok z jednego grobu do drugiego! Osoby odpowiedzialne za takie zdarzenia powinny odpowiedzieć przed sądem!

Tragedia!Zapamietam sobie ta firme i nigdy nie skorzystam z ich uslug! :angry:

Jezeli takie czyny nazywaja "pomylka" to az boje sie zapytac czym jest dla nich poszanowanie poswieconej ziemi. :unsure: Nigdy w zyciu nie bede ich "klientem".

morał i nauczka jest jedna lepiej nie korzystać z firmy SIMS i pójść sobie spokojnie w miasto. szczere wyrazy współczucia dla rodziny. bardzo dobrze że ta sprawa z ta firmą w końcu wyszła na jaw pamiętajmy o tym że to już druga głośna sprawa apropo tej firmy a dokładnie tych HIEN. ja też byłem nagabywany przez Nalberczyńskiego na skorzystanie z ich usługo powiedział że zrobi to taniej i lepiej. HIENY HIENY I JESZCZE RAZ HIENY

bezstronny ale nie obiektywny przyjrzałęm się ich IP i tylko dwa są jednake złośc zaślepia

Jesli chodzi o zakłady pogrzebowe w jeleniej Gorze miałam przyjemność niestety kozystania 2 razy z takiej okoliczności przez dwie różne firmy z JG jedna to HALAMA a druga to OZYRYS i szczerze powiem że TO JEST DOPIERO POMYŁKA ci państwo powinni prowadzić cyrk a nie zakład pogrzebowy nie zagłebiając sie w szczegóły poprostu wpadlam z deszczu pod rynne skorzystałam najpierw z HALAMY a póżniej chowaliśmy ciocię w OZYRYS nie spodziewałam sie ze tacy ludzie tam pracują sprzet który posiadają to taki smieszny samochód z ery kamienia łupanego że był chyba starszy od mojej babci,a jak szliśmy za nim to trzeba było maski gazowe założyć żenada te dwie nastepne firmy dołączmy do spalonych w JG pozdrawiam MW

Bardzo smutny artykul, zaniepokoil mnie juz jego internetowy wstepniak. Dzis postanowilam zakupic najnowsze Nowiny Jeleniogorskie by przeczytac calosc. Brak mi slow by opisac HAŃIEBNY czyn firmy pogrzebowej SIMS. Niewyobrazam sobie takiej sytuacji, co bym zrobila gdyby taki - jak wlasciciel tragicznej firmy odpowiada w artykule - "przypadek" trafil na moja rodzine. Nie dziwie sie poszkodowanej rodzinie, ze pierwsze kroki jakie poczynila to zgloszenie na policji. Ja bym poruszyla niebo i ziemie by zaznac sprawiedliwego wyroku dla takich zwyrodnialcow. I nie o moje uczucia chodzi bynajmniej. Najbolesniej nie zdzierzylabym, i dreczyloby mnie to okrutnie, ze moja najblizsza osoba zostala sponiewierana w grobie ktory uswiecil ksiadz, grobie nad ktorym lamentowalam godzinami po zakonczeniu pogrzebu. Zlosc moja poteguje, to co widze tutaj, a coz ja widze? Komentarze sa pelne poplecznikow simsowych, ktorzy to w swej wscieklosci i butnosci maja czelnosc oskarzac i oczerniac - kogokolwiek. Z wyrazami szacunku dla poszkodowanej rodzinie - Barbara.

Znam całe szefostwo osobiście...są to naprawdę tak jak ludzie piszą Hieny ,nie mają szacunku dla żywych ...zmarłych też...

widzę że Sims próbuje odpowiedzialności zbiorowej ,czyży to miało być rozmydlanie sprawy,oburzenie na takie zachowanie nie zna granic cóż każdy mierzy w/g siebie. Panowie bijcie się w pierś przeproście szczerze a może społeczeństwo wam wybaczy. Widać, że brak wam klasy kąsacie co i kogo popadnie. Zadałem sobie trudu i sprawdziłem Halma ma mercedesa, Ozyrys VW, Wisen mercedesa,Anubis opla,MPGK kupionego od was użytka, Hera ma kilka aut podobnych marek i wy wasze pilato. Więc praktycznie pracujecie na podobnych sprzętach.Więc wszyscy jesteście na takich samych pozycjach, gryziecie na oślep bo trafiły na was. jak Będzie pan panie Nalberczyński podgrzewał sytuacje to myślę, że nasłucha i na czyta się pan jeszcze wielu niemiłych komentarzy. Proszę pamiętać pokorne ciele dwie matki ssie a panu jak tak dalej pójdzie nie zostanie ani jedna.

Masakra jakaś! Co to ma znaczyć?! Do sądu podać! HAŃBA i SKANDAL!!! :angry:

Świat jest niebezpiecznym miejscem nie z powodu tych, którzy czynią zło, ale tych, którzy na to patrzą i nie czynią nic

Artykuł i komentarze do niego po prostu mnie SZOKUJĄ!!! Ewidentnie widać, że niektórzy utracili całe swe człowieczeństwo. Wstyd, żenada taka firma powinna zniknąć raz na zawsze z rynku.

sprawa karygodna- do prokuratury i ukarac firmę tzn jej właściciela.
rodzinie polecam dobrego adwokata i walczyć o grube odszkodowanie - tylko nie dajcie się zwieść próba ugody i zwrotem kosztów pochówku- to wam się należy bez dwóch zdań- dodatkowo co najmniej 50 tys zł powództwa cywilnego. żadne słowa - po prostu pieniądze zabolą i dadzą im do myślenia...
rodzinie współczuje i zachęcam do walki o swoje!!!

Żal mi tylko rodziny, tego podwójnego pogrzebu. Ja bym nie popuścił. SKANDAL!!!!!!!!

Ludzka rzecza jest sie mylic ale powinniscie poniesc konsekwencje swojej pomylki i oddac pokrzywdzonej rodzinie pieniazki,przeprosic.Widac jednak ze bardziej zalezy wam na zarobku niz na kliencie nie wspomne o poszanowaniu zwlok.Tragedia :(

zapewne kasa tak ogromna i renta do nieboszczka

Co oni wyprawiają?! W głowie się nie mieści! :dry:

SKANDAL!! Ktoś powinien beknąć za taki numer! :angry:

SZOK!!! pod sąd z nimi!!! :0

Człowiekowi po śmierci też należy się SZACUNEK,to nie ludzie to Diabły :evil:

Karygodny czyn grabarzy, podlega wysokiej karze.
Wkrótce jedna z firm pogrzebowych w innym mieście, również znajdzie się przed obliczem Temidy.
Otóż grabarz sprzedał obcej osobie cudzy grób.
Przypadkowo dowiedziała się o tym dysponentka tego grobu,( nowego, pokrytego marumrowym nagrobkiem), że w jej grobie kogoś pochowano.
Grabarz przyznał się, że sprzedał ten grób , skłamał, że na czyjeś zlecenie, co okazało się kłamstwem.Zresztą nikt do tego nie miał prawa. Dysponentka grobu żąda ukarania grabarza i opróżnienia grobu. Zarządca tego cmentarza komunalnego , bez którego wiedzy grabarz sprzedał cudzy grób, zastanawia się, czy nie lepiej zaproponować prawowitej desponentce nowego grobowca na cmentarzu , na którym złodziej grabarz musiałby w ramach naprtawienia szkody wykonać na swój koszt marmurowy nagrobek. Tak czy owak poszkodowanej należy się dodatkowo odszkodowanie, grabarz zapewne zostanie skazany. Za tego rodzaju przestępstwoi grozi od 3 do 10 lat pozbawienia woilności oraz naprawienie szkody i odszkodwoanie za spowodowanie przykrych przeżyć , na co dysponentkę naraził.Dysponentka ( w z wykształcenia prawniczka, dziennikarka )będzie się domagać, żeby cofnięto mu licencję na dalsze prowadzenie zakładu pogrzebowego. Sprawa póki co na etapie postępowania wyjaśniającego, aczkolwiek Prokurator już został powiadomiony.
Z hienami cmentarnymi należy ostro się rozprawiać.