To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Ufunduj dzieciom spektakl baletowy

Ufunduj dzieciom spektakl baletowy

Spektakl baletowy dla dzieci „Jezioro łabędzie” w wykonaniu aktorów Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w Poznaniu zaplanowano na 17 września w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Organizatorzy proszą o wsparcie finansowe.

Inicjatywa prowadzona jest przez Fundację Forum Artis im. Marka Tracza a realizowana w ramach projektu „Bajki Baletowe”.

– Balet jest sztuką, która nie używa słów, a jej środkiem wyrazu jest muzyka i ludzkie ciało. Wielu wydaje się, że ten język jest hermetyczny, zrozumiały tylko dla wybranych. Tymczasem balet odkrywa przed nami bajkowy świat z pogranicza jawy i snu. Świat tak bliski wyobraźni dziecięcej. Dlatego też zdecydowaliśmy, aby w ręce właśnie najmłodszych odbiorców kultury oddać klucz do tajemniczego ogrodu sztuki baletowej – wyjaśniają organizatorzy.
W projekcie zakłada się realizację trzech spektakli baletowych w ciągu roku szkolnego 2015/2016 , opartych na motywach najpopularniejszych dzieł tego gatunku, tj. Jezioro łabędzie, Dziadek do orzechów, Romeo i Julia. Jeden z nich będzie zrealizowany 17 września w JCK. Przeznaczony jest głównie dla przedszkolaków i dzieci z klas I – IV szkół podstawowych.
Warunek: organizatorzy kampanii muszą zebrać do tego czasu prawie 19 tysięcy złotych. Dlatego proszą Czytelników o wsparcie.
Szczegóły, jak może wesprzeć tę inicjatywę, można znaleźć na stronie Polak Potrafi, pod linkiem https://polakpotrafi.pl/projekt/bajki-baletowe-dla-dzieci

Komentarze (1)

A nie lepiej dać informację do szkół i niech organizują wyjazdy całych klas? Wtedy rodzice chętniej kupią bilety na zasadzie przedsprzedaży.