Udany sezon lekkoatletów MKL „12”

Medalowi zawodnicy i zawodniczki z jeleniogórskiego klubu, ich rodzice, trenerzy, działacze i zaproszeni radni miejscy spotkali się w gimnazjum nr 3 na uroczystym podsumowaniu lekkoatletycznych startów w 2014 roku. W sportowej łącznej punktacji wyników sklasyfikowanych 17 klubów z Jeleniej Góry (działa 30), MKL „12” zajął wysokie, szóste miejsce. Klubowe współzawodnictwo wygrał Bartosz Gul przed Adrianem Kołodziejem i Aleksandrą Jaworską. Mistrzom różnych konkurencji wręczono puchary, statuetki, nagrody i upominki. Ich trenerami są Marek Przeorski, Andrzej Szymański i Łukasz Cudyk.

Lekkoatleci z MKL „12” przywieźli medale trzech kolorów i rankingowe punkty z halowych i letnich mistrzostw Polski juniorów i młodzików w Spale, Toruniu i w Zielonej Górze, z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - MP juniorów młodszych we Wrocławiu, z krajowego czempionatu LZS w Białej Podlaskiej. Na podium stawali Bartosz Gul, Aleksandra Jaworska, Kornelia Madeja, Daniel Michalak, Julia Gul i Mateusz Szozda. Młodzi jeleniogórzanie zwyciężali też w zawodach międzynarodowych w czeskim Jabloncu nad Nissou, w niemieckich miastach Kohischeid i Kevelaer, w Zgorzelcu i w Jeleniej Górze.

Drugą klasę sportową uzyskali Bartosz Gul, Aleksandra Jaworska, Adrian Kołodziej, Michał Miler, Mateusz Pawlikowski i Mateusz Szozda. Klasy trzecie, czwarte i piąte zdobyło dwunastu lekkoatletów.