Turów – Stelmet 1:0 o złoto MP

Koszykarze ze Zgorzelca po raz szósty w klubowej historii walczą o mistrzostwo Polski. Podobnie jak rok temu rywalem PGE Turowa jest zdobywca trofeum Tauron Basket Ligi, zielonogórski Stelmet. W finałowej rywalizacji do czterech zwycięstw Turów prowadzi 1:0. W pierwszym meczu zespół trenera Miodraga Rajkovicia zwyciężył Stelmet 100:88 (24:25, 30:25, 26:16, 20:24).

Czarno – zielonych do sukcesu poprowadził amerykański skrzydłowy J.P. Prince. Zdobył najwięcej, 30 punktów (4 x 3) i miał pięć zbiórek piłki. As PGE Turowa, MVP sezonu zasadniczego popularnie nazywany przez kibiców „Księciem Zgorzelca” lub „Księciem Łużyc” w drugiej części spotkania zagrał koncertowo i praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął losy czwartkowej potyczki. J.P. Prince znów udowodnił, że jego dawne marzenia o występach w NBA miały uzasadnienie. Damian Kulig trafił za 20 „oczek”, Filip Dylewicz za 17, Łukasz Wiśniewski uzbierał 17 punktów. Warto odnotować kapitalną serię 16:0 gospodarzy w drugiej kwarcie oraz karę z końcowej kwarty dla krewkich koszykarzy Tony Taylora (Turów) i Christiana Eyengi (Stelmet), których sędziowie wyrzucili z boiska, a także przekroczenie limitu fauli przez Łukasza Koszarka (zdobył 12 pkt.).

Następna konfrontacja w zgorzeleckiej hali w sobotę, 31 maja o godzinie dwudziestej. Terminy kolejnych pojedynków finałowych w Zielonej Górze to 3 i 5 czerwca. W pierwszym meczu o brązowe medale (do dwóch zwycięstw), koszykarze Trefla przegrali w Sopocie z rewelacyjną Rosą Radom 75:76.