To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatry znowu grają. Zdrojowy Teatr Animacji już w ten weekend

FOT.ZTA

Miłośnicy spektakli oglądanych na żywo doczekali się otwarcia placówek. Zdrojowy Teatr Animacji w Jeleniej Górze zaprasza młodych widzów już jutro (13 lutego) na przedstawienie „Cyrk Doktora Dolittle”. Obejrzycie je także 14 lutego.

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze rusza 20 lutego.

Spektakl „Cyrk Doktora Dolittle” w reżyserii Libora Štumpfa, to znana od pokoleń opowieść o lekarzu, który umiał rozmawiać ze zwierzętami . Pokazana jest w technice „czarnego teatru” Dzięki specjalnemu, ultrafioletowemu światłu, niewidoczni dla publiczności aktorzy będą ożywiać lalki i przedmioty, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Przedstawienia 13 i 14 lutego rozpoczynają się o godz. 16.00. Odbywają się przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych i może w nich uczestniczyć nie więcej, niż 100 widzów.

W kolejne lutowe weekendy w ZTA możecie oglądać: „Calineczkę” Agnieszki Zaskórskiej na podstawie znanej baśni J.Ch. Andersena. Na to przedstawienie teatr zaprasza 20 i 21 lutego, także na godzinę 16.00. Teatralna "Calineczka" nie odbiega zbyt mocno od literackiego pierwowzoru; został uwspółcześniony język, dodano także piosenki. W warstwie fabularnej pozostaje więc opowieścią o maleńkiej dziewczynce i poznawaniu przez nią nieznanego świata.

W ostatnią niedzielę lutego (28.02) o godz. 16.00 w ZTA zaplanowano „Brzydkie kaczątko” – klasykę literatury dziecięcej, spektakl w reżyserii Czesława Sieńko. Jedna z najpopularniejszych baśni J.Ch. Andersena uczy nas dostrzegać prawdziwe, ukryte wartości: piękno, prawdę. Mówi także o tym, że nie wolno nie doceniać samego siebie i wątpić we własne możliwości.

W Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida granie rozpoczynają 20 lutego o godz. 19.00 od spektaklu "Mąż mojej żony". Obejrzycie go także 21 lutego.

Przedstawienie "Niedźwiedź.Oświadczyny" zaplanowano na 27 i 28 lutego o godz. 19.00.

Teatry znowu grają. Zdrojowy Teatr Animacji  już w ten weekend
Teatry znowu grają. Zdrojowy Teatr Animacji  już w ten weekend
Teatry znowu grają. Zdrojowy Teatr Animacji  już w ten weekend

Komentarze (2)

Czy to nie zastanawiające, że teatr Norwida rozpoczyna działalność tydzień później i to zgranymi spektaklami? Sprawa jest prosta i nieuczciwym wobec potencjalnych widzów jest ukrywanie ze strony dyrekcji, władz, oraz redakcji nj24 prawdziwych powodów tej sytuacji. Na razie to ogólna cichosza i nadzieja, że nikt się nie dowie, że powodem jest efekt związany z tajną, ostatnią premierą która odbyła się dla bardzo zamkniętego towarzystwa samych swoich. Nie przewidziano jednak przewidywalnego, że na próby i premierę zaprosi się i sam obywatel Covid. Dyrekcja ma nadzieję, że zdekompletowany zespół artystyczny i techniczny dojdzie do siebie w ciągu nadchodzącego tygodnia, a nieświadoma rzeczywistej sytuacji publiczność z radością uraczy swą obecnością, ten przeuroczy powierzchownym blichtrem obiekt.

Lodowisk to tej zimy chyba wcale nie otworzą .