Będzie to całkiem spore przedsięwzięcie, bowiem w tegorocznych Teatrrrałkach weźmie udział ponad 400 uczestników, którzy zostaną podzieleni na kilka grup wiekowych i uczestniczyć będą w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach. I tak dzieci w wieku 8-11 lat w atrakcyjnej i łatwej do przyswojenia formie gier i zabaw będą pracować nad dykcją i wyrazistością mowy (co może się przydać nie tylko w spektaklu, ale i w życiu codziennym). Drugi warsztat przewidziany dla tej grupy wiekowej, to animowanie lalki - „ożywianie” poprzez udzielenie głosu. Uczestnicy w wieku 12 – 15 lat również zostaną podzieleni na dwie grupy i będą pracować na warsztatach emisji i impostacji głosu, czyli po prostu pracy nad głosem - dowiedzą się, co to jest skupienie i koncentracja uwagi w spektaklu, ale przecież ta wiedza również przyda się „na codzień”. Uczestnicy w grupie wiekowej 16 – 18 lat podczas warsztatu będą uczyć się budowania relacji pomiędzy aktorami podczas spektaklu, prowadzić dialog z partnerem scenicznym oraz pracować nad ruchem i gestem. Dwa warsztaty zostaną przeprowadzone dla uczestników bez podziału na grupy wiekowe: pod okiem instruktora będzie można zaprojektować afisze oraz plakaty teatralne do swoich przedstawień. Efekty ich pracy zostaną zaprezentowane na wystawie 18.05. w Zdrojowym Teatrze Animacji w podczas gali wręczenia nagród. W czasie drugiego warsztatu uczestnicy stworzą kostium dla czterech różnych postaci scenicznych zaproponowanych przez instruktora. Swój warsztat będą mieli także instruktorzy, a poprowadzi go reżyser teatralny. Warsztat pomyślany został jako wsparcie i pomoc w ich pracy z młodzieżą w procesie tworzenia spektaklu teatralnego. Będą także dodatkowo zorganizowane działania animacyjne dla dzieci.
Prezentacje konkursowe spektakli odbywać się będą na scenie Zdrojowego Teatru Animacji, zaś warsztaty w Osiedlowym Domu Kultury, poprowadzą je aktorzy: Jan Kochanowski, Tadeusz Rybicki, Lidia Lisowicz, Dorota Bąblińska-Korczycka, malarz, reżyser Zbigniew Szumski oraz artyści plastycy: Edyta Kulla i Mirosław Kulla. W jury zasiadać będą: Agnieszka Włoch - reżyserka teatru dla dzieci i młodzieży, Katarzyna Szumska – malarka, scenografka, Perla Kotmelova - aktorka z Czech, Bogdan Nauka – reżyser, dyrektor ZTA. Koordynatorem projektu jest Jacek Paruszyński – aktor, animator dziecięcych zespołów teatralnych.
W przedstawieniach konkursowych zaprezentują się przedszkolaki ze Zgorzelca i Jeleniej Góry, zespoły teatralne prowadzone przez domy kultury w Bolesławcu, Świętoszowie, Siechnicach, Legnicy, Kamiennej Górze, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Centrum Kultury w Piasecznie, Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze i Parafię pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Drzonkowie – Zielonej Górze oraz teatrzyki szkolne, m.in. ze Szkoły Podstawowej w Zgorzelcu, Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu, Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kędzierzynie – Koźlu. W tym roku liczna jest reprezentacja Czech – na Teatrrrałkach zaprezentują się: Artystyczna Szkoła Podstawowa i Stowarzyszenie Turnovská Bohéma oraz Turnowskie Studio Teatralne z Turnova, Artystyczna Szkoła Podstawowa i Zespół Szkół Pedagogicznych z Liberca i kółko teatralne przy domu kultury DDM Smetanka w Novym Borze. 17.05. (piątek) po zakończeniu wszystkich prezentacji konkursowych (godz.15.15) w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się dyskusja panelowa adresowana do uczestników projektu. Gala Festiwalowa, podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, odbędzie się 18.05. o godz.11.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...