To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatrrrałki 2018 z wizytami na antypodach

Teatrrrałki 2018 z wizytami na antypodach

Już w najbliższą środę, 9 maja, w Jeleniej Górze rozpoczną się tegoroczne Dziecięco – młodzieżowe konfrontacje teatralne – TEATRRRAŁKI . To już osiemnasta edycja festiwalu, którego organizatorem jest Osiedlowy Dom Kultury.

 W tym roku na konkurs swoje zgłoszenia nadesłało ponad 30 zespołów, z czego do konkursu zakwalifikowano 28 spektakli z całego kraju oraz z Czech. Po raz pierwszy w tym roku TEATRRRAŁKI odbywają się w rozszerzonej formule i w konkursie zjada się propozycje zarówno dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych, młodzieży z gimnazjów i szkół średnich, w podziale na trzy kategorie wiekowe (5-11 lat, 12-15 lat i 16-18 lat). Wszystkie spektakle będzie można oglądać od 9 do 11 maja w godz. 8.30 – 14.30 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Przez trzy dni na scenie zaprezentuje się ponad 430 młodych aktorów. Wstęp wolny.
Zwycięzcom każdej kategorii jury, w którym zasiada m.in. aktor Jan Kochanowski z Teatru Cinema oraz Bogdan Nauka – dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, przyzna nagrodę finansową, laureaci pozostałych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe. Ogłoszenie wyników w sobotę, 12 maja o godz. 11.00 na scenie Zdrojowego Teatru Animacji. Tegoroczna edycja dofinansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach projektu odbywają się również warsztaty teatralne i plastyczne dla uczestników, które zatytułowano: „Wizyty na antypodach – transgraniczne warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży”. Swoje pasje teatralne i plastyczne uczestnicy doskonalić będą pod okiem wspaniałych profesjonalistów, wśród których między innymi Edyta Kulla, Zbigniew Szumski, Tadeusz Rybicki, Robert Mania, Jan Kochanowski, Dorota Bąblińka-Korczycka.
Warsztaty dofinansowane zostały z programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020.
Cały projekt dofinansowany został przez Miasto Jelenia Góra. 

Teatrrałki 2018 - plakat - nj24.jpg
Wizyty na antypodach - plakat - nj24.jpg
Teatrrrałki 2018 - Wizyty na antypodach.jpg