To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatralno - filmowa sobota we Wleniu

Teatralno - filmowa sobota we Wleniu

To będzie bardzo kulturalna sobota we Wleniu. 24 października odbędą się tam dwa wydarzenia warte uwagi. Najpierw o 17.30 na wleńskim rynku spektakl teatralny „Koniec świata” zrealizowany w ramach projektu „Jestem z Doliny Bobru”. Po spotkaniu z teatrem miejscowe Kino Jutrzenka zaprasza na wieczór z filmami nagrodzonymi w ubiegłorocznej edycji festiwalu Grand Off – Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. Początek seansu w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu o godz. 19.00. Ilość miejsc na widowni bardzo ograniczona... 

"Koniec świata" to spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim - Marty Karmowskiej i Bartosza Bandury, który jest także reżyserem spektaklu. Przedstawienie przygotowanego w ramach trzeciej edycji projektu "Jestem z Doliny Bobru" realizowanego przez Fundację Edukacyjnej Pro Musica.

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokaz przeniesiony zostanie do sali widowiskowej Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu.

Grand Off 2019 w Kinie Jutrzenka!

Na 24 października 2020 r. zaplanowano pierwszy z dwóch pokazów filmów nagrodzonych podczas ubiegłorocznej, 13. edycji Festiwalu GRAND OFF - Najlepsze Niezależne Filmy Świata. Podczas pierwszego, dwugodzinnego bloku, zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone w kategoriach: najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepszy montaż, najlepsza scenografia, najlepsza animacja i najlepszy film polski. Początek seansu o godz. 19.00.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedno, z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie.
Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i podkreślające jego rangę. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski.
Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci efektownych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która każdego roku organizowana jest w Warszawie.
Do festiwalowego konkursu w roku 2019 zgłoszono blisko 4000 filmów z ponad 130 krajów całego świata!
Na każdym festiwalu przyjmowani są i nagradzani goście specjalni. Do dzisiaj honorowe statuetki otrzymali: Marcel Łoziński, Krzysztof Zanussi, Cezary Harasimowicz, Allan Starski, Jiri Menzel, Agnieszka Holland, Janusz Gajos, Lech Majewski, Jerzy Hoffman, Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Janusz Majewski, Emilia Krakowska, Wojciech Wójcik, Piotr Fronczewski, Andrzej Seweryn, Andriej Zwiagincew i Jerzy Stuhr.

Rozstrzygnięcie tegorocznej, 14. edycji prestiżowego konkursu dopiero przed nami. Tymczasem we Wleniu, podczas dwóch wieczorów, zaprezentujemy filmy uhonorowane nagrodami Grand OFF 2019.

GRAND OFF 2019 w Kinie Jutrzenka we Wleniu

Wieczór pierwszy (24 października 2020, godz. 19.00)

Najlepszy scenariusz:
"MORALE" ("MIT IM BUND")
reż. Lukas Nathrath, Niemcy, 13'06

Najlepsze zdjęcia:
"STAND UP" ("WSTAŃ")
reż. Pierre Le Gall, Francja, 22'24

Najlepszy montaż:
"PUNKT BIFURKACJI" ("THE BIFURCATION POINT")
reż. Leonid Gardash, Rosja, 20'00

Najlepsza scenografia:
"FRANKA" ("FRANKA")
reż. Mitry Semenov-Aleynikov, Białoruś, 22'24

Najlepsza animacja:
"WIR" ("CINETIC")
reż. Thomas Lagana, Francja, 6'27

Najlepszy film polski:
"TECHNO" ("TECHNO")
reż. Tadeusz Łysiak, Polska, 23'33

Wszystkie filmy wyświetlane są w oryginalnych wersjach językowych, z napisami w językach polskim i angielskim.

Wieczór drugi Grand Off 2019 we Wleniu zaplanowany jest na 14 listopada 2020 r. W programie filmy nagrodzone w kategoriach: najlepsza reżyseria, najlepsza aktorka, najlepszy aktor, najlepsza fabuła i najlepszy dokument.

Uwaga! Ze względu na stan epidemii COVID-19 uczestników wydarzeń obowiązują obostrzenia sanitarne określone obowiązującymi przepisami prawa i regulaminami udostępnionymi na oksit.wlen.pl oraz w miejscu imprezy.

Ilość miejsc na widowni bardzo ograniczona!  

Koniec świata we Wleniu.jpg
Grand Off 2019 we Wleniu.jpg