To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Teatr jest światem?

Fot. Teatr C.K.Norwida

W sobotę, 29 października, na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida odbyła się premiera sztuki Milana Kundery pt. ”Kubuś i jego Pan” w reżyserii Piotra Bogusława Jędrzejczaka.
To była długo oczekiwana premiera – czy warto było czekać?

Zawsze warto! Powiastka filozoficzna Diderota została wykorzystana przez Milana Kunderę do skonstruowania teatralnej opowieści złożonej z zabawnych błyskotliwych dialogów, dających aktorom (zwłaszcza odtwórcom głównych ról) okazję do zaprezentowania całego arsenału aktorskich możliwości. Każdy reżyser, który chce się zabawić formą, zainscenizować efektowne sceny teatru w teatrze, znajdzie tu doskonałą możliwość, stworzoną przez samego autora, który już tekście czyni liczne aluzje zarówno do genialnego pierwowzoru, jak i teatralnej rzeczywistości - i to już właściwie od pierwszych słów spektaklu: „Co się tak gapicie?” – pyta Kubuś na początku przedstawienia. Tak więc, proszę Państwa, jesteśmy w teatrze i wszystko, co tu zobaczymy zostało wymyślone przez autora (a wcześniej Diderota), a nam, widzom nie pozostaje nic innego, jak tylko podążać za Kubusiem i jego Panem przez ten świat. Świat, który wcale nie jest piękny, przeciwnie: jest pełen fałszywych przyjaciół, wiarołomnych kochanek i cynicznych arystokratów.
Realizatorzy i aktorzy Teatru Norwida stworzyli zabawną, pełną ciepła i lekkiej ironii teatralną opowieść lekko zabarwioną erotyzmem.

Więcej na ten temat w najbliższych "Nowinach Jeleniogórskich", dostępnych w sprzedaży już w poniedziałek, 31 października 2016.

IMG_8574m.jpg
IMG_7987m.jpg
IMG_7995m.jpg
IMG_8049m.jpg
IMG_8125m.jpg
IMG_8167m.jpg
IMG_8177m.jpg
IMG_8487m.jpg
IMG_8529m.jpg
IMG_8569m.jpg
IMG_8594m.jpg