To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

T. Love i Podsiadło na inaugurację 56. Września Jeleniogórskiego!

T. Love i Podsiadło na inaugurację 56. Września Jeleniogórskiego!

Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła zaprasza na inaugurację 56. Września Jeleniogórskiego. Tradycyjne święto miasta będzie miało swoją pierwszą odsłonę w ostatni weekend sierpnia – 30 i 31 sierpnia 2014 roku – na jeleniogórskim lotnisku. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny rozrywkowej: kultowa grupa T. LOVE i DAWID PODSIADŁO – laureat czterech tegorocznych „Fryderyków”.

Nie zabraknie też gwiazd regionalnej sceny – w ramach piknikowo – koncertowych dni na lotnisku jubileusz 20-lecia zespołu świętować będzie jeleniogórska grupa LENIWIEC. Przed publicznością zaprezentują się także rodzime formacje muzyczne „COERA” i „W TYM SĘK”.
W sobotę, 30 sierpnia inauguracyjne granie na lotnisku przewidziano od godziny 16 do 23. Przed występem legendy polskiego rocka – zespołu T. LOVE - na scenie pojawi się formacja „W tym sęk”, Coera oraz śląska grupa „Fairy tale show” (półfinaliści popularnego programu muzycznego „Must Be The Music”). Wieczór zakończy DJ Morwa. Nie ulega jednak wątpliwości, że „gorączką sobotniej nocy” będzie T.LOVE. Na polskiej scenie muzycznej istnieje od 1982 roku. Punkrockowe nuty muzycy z czasem wzbogacili stylistyką reggae, rock and rolla, poprocka. Wystarczy przywołać jedno nazwisko – Muniek Staszczyk. I widownia zapełnia się po brzegi! W Jeleniej Górze T. LOVE wystąpi w swoim aktualnym składzie: Muniek Staszczyk (śpiew, w zespole od 1982 roku!), Maciej Majchrzak (gitara, w zespole od 1994 r.), Jan Pęczak (gitara, gra z T. Love od 2007 r.), Paweł Nazimek (gitara basowa, w formacji od 1991 r.), Sidney Polak (perkusja, w zespole od 1990 r.), Michał Marecki (klawisze, w składzie od 2005 r.) i Tom Pierzchalski (saksofon, gościnnie od 2002 r.).
W niedzielę, 31 sierpnia 2014 roku, muzyczna impreza na lotnisku rozpocznie się już o godzinie 15 i potrwa do 22. Przed bohaterem wieczoru – Dawidem Podsiadło – swój czas na scenie będzie miał Leniwiec i zaproszeni przez nich goście: koszalińska grupa Raggafaya, rokendrolowo – folkowy Koniec Świata oraz połączone siły jaworskiej sceny rockowej, czyli Zielone Żabki/Ga–Ga. Dawida Podsiadło specjalnie rekomendować nie trzeba. Okrzyknięty „jednym z najciekawszych i najbardziej oczekiwanych debiutów w Polsce”, ma swoich wiernych fanów także w Jeleniej Górze. Ich rzesza zapewne wzrosła po rozdaniu tegorocznych Fryderyków, gdzie zdobył cztery nagrody: album roku, artysta roku, debiut roku i utwór roku.
Inauguracja z mocnym brzmieniem T. Love i Dawida Podsiadło z pewnością zaostrzy apetyt publiczności na wydarzenia 56. Września Jeleniogórskiego. W Kościele Łaski od 1 września rozbrzmiewać będzie muzyka XVII Festiwalu Silesia Sonans. Już 5 września kolejne - tym razem fotograficzne - natarcie autorów na Jelenią Górę, czyli XVIII Biennale Fotografii Górskiej. 6 września wystartuje Narodowe Czytanie (tym razem przywołujące teksty Henryka Sienkiewicza), 19 września Barejada 2014, 24 września Norwidowisko, a 27 września 44. Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Szczegóły w kolejnych publikacjach.
Na tablicach ogłoszeń szukajcie plakatów i szczegółowego programu „Września Jeleniogórskiego”. Autorem plakatu 56. Września Jeleniogórskiego jest Tomasz Płonka: rysownik, ilustrator, grafik, projektant graficzny. Warto zaznaczyć, iż twórca licznych plakatów, między innymi do festiwalu „Warsaw Prog Days”, ma jeleniogórski rodowód: ukończył bowiem Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych oraz ASP we Wrocławiu. Nadal ma ścisłe związki z Jelenią Górą jako autor plakatów i projektów albumów dla BWA.
Więcej na www.jeleniagora.pl
Impreza dofinansowana jest przez Miasto Jelenia Góra. Partnerem 56. Września Jeleniogórskiego jest Tauron Ekoenergia.