To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szynobus pojedzie. Najpierw z VIP–ami

W najbliższy czwartek (9 VI) odbędzie się promocyjny przejazd szynobusem ze Zgorzelca do Jeleniej Góry. W grudniu połączenie to ma wejść na stałe do rozkładu jazdy.

Pierwszy przejazd będzie jedynie promocyjny a w szynobusie zasiądą samorządowcy z regionu województwa dolnośląskiego. Pojazd wyruszy o godz. 9.01 ze Zgorzelca. Dalej: Lubań (przyjazd/odjazd) – 9.36/9.37). Gryfów (przyjazd/odjazd) – 10.01/10.02, przyjazd do Jeleniej Góry – 10.56. W drogę powrotną z Jeleniej Góry wyruszy o godz. 11.25, w Zgorzelcu będzie o 13.23.

– Ten przejazd – powiedział prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła – jest jednym z elementów przygotowań do uruchomienia połączeń „aglomeracyjnych” w rejonie Jeleniej Góry przez Urząd Marszałkowski i spółkę Koleje Dolnośląskie. Nie ukrywam, że elementem tego procesu jest także uruchomienie „tramwaju miejskiego”, Szybkiej Kolei Miejskiej w Jeleniej Górze najbliższych okolicach.

Jak poinformowała Katarzyna Mucowska z Wydziału Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, przejazdy na stałe wejdą do rozkładu jazdy od 11 grudnia, a trasę tę obsługiwała będzie samorządowa spółka Koleje Dolnośląskie.
 

Komentarze (2)

60 km w dwie godziny, czyli 30km/h. Zajebiście szybka kolej miejska... A ponoć są kraje na świecie, gdzie pociag jeździ 200 na godzinę :)

550 nawet