To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sztuka Włókna w Kotlinie

Sztuka Włókna w Kotlinie

Po raz 41. Kotlina Jeleniogórska wypełni się działaniami, wystawami, spotkaniami z artystami sztuki włókna. 41. Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Włókna rozpocznie się w Kowarach 6 września i potrwa aż do 22 września. Tradycyjnie, sympozjum towarzyszą wystawy. Festiwal zagości w tym roku w salach muzealnych i galeriach Jeleniej Góry, Kowar, Kamiennej Góry, Wrocławia i Warszawy.

Preludium do wystaw w Kotlinie będą tackie wystawy w warszawskiej galerii Cudzysłów 5 września i 8 września we wrocławskiej Galerii Tkackiej na Jatkach.

Do Kotliny wystawy związane z Sympozjum Sztuki Włókna zawitają 10 września: w tym dniu w Domu Tradycji Miasta Kowary zaplanowano otwarcie wystawy Ewy Ireny Kamińskiej, a w sali Urzędu Miejskiego w Kowarach wernisaż prac „sprawczyni tkackiego zamieszania” Ewy Marii Poradowskiej-Werszler.

Jak każe tradycja ostatnich lat, główną poplenerową wystawę z ubiegłorocznego Sympozjum w Kowarach – 40. Międzynarodową Wystawę sztuki Włókna „Kowarskie emocje 2013” - będzie można oglądać w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze od 13 września. W tym samym dniu w Centrum Kultury w Kamiennej Górze swoje prace zaprezentuje Sofiya Burak.

W Jeleniej Górze sztuka włókna będzie miała swoją odsłonę w Muzeum Karkonoskim 18 września na jubileuszowej wystawie z okazji 40-lecia Wrocławskiej Grupy Tkackiej: „40 lat Sztuki Włókna w Kowarach i na Dolnym Śląsku” oraz na autorskiej wystawie Barbary Nachajskiej-Brożek. W tym samym dniu Ewa Łukiewska w Galerii Promocje ODK na Zabobrzu zaprezentuje unikatową tkaninę na ekspozycji zatytułowanej „Konfluencja”.

Ostatnim akordem festiwalu będzie zbiorowa wystawa w kowarskiej Galerii Przedwiośnie – 19 września - ukazująca tradycje tkackie w zwierciadle sztuki.