Kowarska ekspozycja przenosi zwiedzających w czasy dominacji kowarskiej wełny, ale daje także obraz współczesnych tendencji w sztuce włókna, przedstawia choćby malarstwo na tkaninie i nowe media wkraczające w tradycyjny splot. Wernisaż wystawy i 40. Międzynarodowe Sympozjum – Warsztat Twórczy Kowary miało oprawę godną jubileuszu: wystawy, piękne wydawnictwo oraz pokaz mody studentek profesor Poradowskiej – Werszler.
- Na jubileuszowej wystawie chciałam pokazać różnorodność sztuki włókna: początek, rozwój i współczesność. Pojawiły się inne materiały, ale w każdej pracy widać warsztat – oprowadzała po wystawie prof. Poradowska – Werszler.
Najważniejszą doroczną wystawą artystów tkaczy jest przegląd prac z poprzedniego pleneru. Pokłosie ubiegłorocznego sympozjum, wystawę „U podnóża gór”, zaprezentowano w Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. W tym roku jury zauważyło i nagrodziło trzy prace 39. poplenerowej wystawy: Evy Damborskiej z Czech, Hannsa Herpicha z Niemiec oraz Agnieszki Godszling z Polski. Nagrodę specjalną przyznało Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze Monice Lindner z Niemiec.
Tegoroczną wystawę w Muzeum Tkactwa cechuje różnorodność i poszukiwania nowoczesnych dróg dla artystów tkaczy. Obok batików, prac w technice filcu, nowatorskich plecionek z papieru imitujących wiklinę, można podziwiać także klasyczne gobeliny.
W ciągu 40 lat przez kowarskie plenery przewinęło się około 260 artystów i 270 gości z wykładami, pokazami.
Ostatnio komentowane
allergy asthma relief asthma rates
stromectol for sale http...
allergies and kids options treatment center
albuterol inhaler without...
Może cymbale zaczniesz się czepiać tych na górze?Boisz się prymitywów z...
severe hair loss gi journal
ivermectin for humans http ivermectin...
journal of gastrointestinal endoscopy fish allergy symptoms
...