To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sztuka bez granic

Sztuka bez granic

Zapraszamy na kolejne spotkanie ze sztuką i rzemiosłem. Tym razem głównym tematem będzie szkło, ale nie tylko. Podczas festiwalu obejrzeć będzie można czeskich hutników szkła przy szklarskim piecu, wraz z dziećmi uczestniczyć w szkliwieniu i wypalaniu glinianych przedmiotów przy piecach ceramicznych, podziwiać kunszt czeskich szklarzy pracujących przy szklarskich palnikach. I wcale nie trzeba jeździć daleko - wszystko to odbędzie się… na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze w najbliższą sobotę i niedzielę (27-28 czerwca 2015r.).

Do tego wiele stoisk z pokazami rzemiosła oraz ciekawymi, ręcznie wykonanymi przedmiotami ze szkła i nie tylko - czyli klasyczny jarmark, ale najważniejsze są warsztaty dla dzieci.
1. Malowanie sklejkowej panoramy miasta - dzieci pod okiem artysty malarza będą kolorować modele jeleniogórskich kamieniczek.
2. Warsztaty plastyczne dla całych rodzin - wspólne wyklejanie szklanej mozaiki z panoramą Jeleniej Góry.
3. Malowanie na szkle - powstałe obrazki będzie sobie można zabrać do domu.
4. Szklane przyciski do papieru - przeciągi już nie będą nam straszne!
Zachęcamy Rodziców do przyprowadzenia dzieci. U nas nawet w czasie deszczu dzieci się nie nudzą - w razie niepogody warsztaty odbędą się w hali namiotowej.
Jednocześnie przypominamy, że może i nie nudzą, ale z pewnością się brudzą! Jeśli chcą mieć Państwo pociechę ze swoich pociech, proponujemy zapomnieć o elegancji i zabrać odpowiednie ubrania. Farby z dziecka po pewnym czasie się zmyją, ale ze spodni już raczej nie! Wszystkich Jeleniogórali oraz Turystów serdecznie zapraszamy!
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Więcej informacji: www.jck.pl, tel.: 75 64 23 880… 881.