To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szkło młodych

Szkło młodych

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zaprasza na serię wydarzeń poświęcych twórczości młodych artystów zajmujących się szkłem. 

W sobotę, 1 lipca, w samo poudnie, w Galerii na Górze (II piętro) odbędzie się wernisaż wystawy "Wizja szkła. Eedycja V".
Na wystawie prezentowane będą prace studentów wykonane na wydziale Ceramiki i Szkła, którego dziekanem jest prof. Kazimierz Pawlak. Prace zostały wybrane przez członków Koła Naukowego studentów wydziału w konsultacji z kierownikiem katedry dr. Agnieszką Leśniak Banasik. Zakres prac obejmuje dzieła wykonane w pracowniach: Szkła w Architekturze, Podstaw Szkła Użytkowego, Projektowania Szkła Użytkowego przez studentów studiów licencjackich i magisterskich. Prace pokazują indywidualne widzenie szkła i jego praktyczne wykorzystanie. Wystawa realizowana jest w ramach tegorocznego Art & Glass Festiwalu.

"Szkło młodych" to tytuła spotkania z cyklu “Niedziela w Muzeum”, na które Muzeum Karkonoskie zaprasza 2 lipca o godz. 11:00. W programie wykład Aleksandry Kujawskiej – doktorantki Międzywydziałowych Studiów Doktoranckich Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Podczas wykładu zaprezentowane zostaną prace obecnych studentów z wybranych pracowni szkła wrocławskiej ASP. Będzie można prześledzić jak w różnych pracowniach ta sama osoba realizuje zadania, jakich używa technik szklarskich do explorowania materii szkła, jak kształtuje się jej osobisty styl pracy twórczej.   

Szkło młodych.jpg