To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szelmostwa Lista Witalisa na Dzień Dziecka w Teatrze Norwida

Szelmostwa Lista Witalisa na Dzień Dziecka w Teatrze Norwida

Z okazji Dnia Dziecka jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaprasza wszystkie dzieci - Te duże i Te małe - na spektakl dla dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin, czyli "Szelmostwa Lisa Witalisa" Jana Brzechwy w reżyserii Robert Drobniucha. Okolicznościowe przedstawienia zaplanowane są na 1 oraz 2 czerwca 2019 r. o godzinie 17.00, na tymczasowej scenie przy ul. Krótkiej 3 (dawne Kino Grand).

„Szelmostwa Lista Witalisa” według Jana Brzechwy w reżyserii Roberta Drobniucha to nie tylko modelowy przykład bardzo nowoczesnego - jeśli chodzi o środki inscenizacyjne – przedstawienia, bazującego na znakomitym, klasycznym już tekście, ale też modelowy przykład przedstawienia adresowanego do bardzo szerokiego spektrum wiekowego odbiorców.
Jeleniogórskie „Szelmostwa” udowadniają, że uznane, klasyczne pozycje można inscenizować w sposób bardzo atrakcyjny dla dzisiejszych, obcujących na co dzień z technologiami cyfrowymi – a zatem mających dostęp do najnowszych zjawisk z zakresu szeroko pojmowanej sztuki – widzów. Dzięki temu właśnie wartość tych dawnych pozycji zostaje ocalona, przeniesiona we współczesność, podarowana kolejnym pokoleniom.
Jak każde naprawdę wybitne dzieło, kierowane do młodych odbiorców, zbudowane jest to przedstawienie warstwowo. Warstwę obrazu – z efektownie poprowadzonym ruchem postaci – zabawy instrumentami muzycznymi i podstawowych elementów fabuły mają dla siebie najmłodsi. Nieco starsi otrzymują także przesłanie i komediowość akcji. Młodzież może również odnajdywać w muzyce, choreografii i konstrukcji całości spektaklu tropy znane z najlepszych wideoklipów gwiazd muzyki rozrywkowej i filmów artystycznego nurtu kinematografii. Dorośli, wreszcie, mogą, prócz tego wszystkiego, bawić się nie tylko powrotem do własnego dzieciństwa, ale też tropić zawarte w poemacie Brzechwy tropy politycznej satyry.

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy po dwa dwuosobowe zaproszenia na spektakle w sobotę i w niedzielę (1 i 2 czerwca). Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek, 31 maja, po godz. 12.00. Zapraszamy!

„Szelmostwa Lista Witalisa” w Teatrze Norwida

Autor: Jan Brzechwa
Reżyseria i adaptacja: Robert Drobniuch
Scenografia: Katarzyna Proniewska – Mazurek
Kostiumy: Hanka Podraza
Choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka: Jerzy Bielski
Światło: Piotr Januszkiewicz
Asystentka reżysera: Małgorzata Osiej – Gadzina
Inspicjentka, suflerka: Grażyna Mieczkowska
Występują: Katarzyna Trzeszczkowska, Marta Kędziora, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka – Mania/Marta Kędziora, Małgorzata Osiej – Gadzina, Bogusław Siwko/Aleksander Kaleta, Andrzej Kępiński, Piotr Konieczyński, Robert Mania

Dział Marketingu i Organizacji Pracy Artystycznej przypomina, że w związku z przebudową i modernizacją siedziby Teatru w sezonie artystycznym 2018/2019 spektakle prezentowane są na scenie przy - ul. Krótkiej 3 (dawne Kino Grand).

BILETY INFORMACJE REZERWACJE
75-64-28-130
widownia@teatrnorwida. pl
Kasa ul. Krótka 3
wtorek - czwartek 12.00 - 15.00
piątek 9.00 - 19.00

Szelmostwa Lisa Witalisa 1.jpg
Szelmostwa Lisa Witalisa 2.jpg
Szelmostwa Lisa Witalisa 3.jpg
Szelmostwa Lisa Witalisa 4.jpg

Komentarze (1)

Co wy piszecie. Przecież teatr Norwida nie istnieje. Jest potwornie drogi teatrzyk w dawnym kinie Grand.