To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwester na Placu Ratuszowym z Blue Cafe

Sylwester 2012. Czy w tym roku również będzie taka duża frekwencja?

Popularny zespół Blue Cafe będzie gwiazdą tegorocznej nocy sylwestrowej na Placu Ratuszowym. Impreza rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 22.

Poza koncertem Blue Café zgromadzeni na jeleniogórskim rynku będą mogli pobawić się przy największych przebojach 2014 roku, które zagrają prezenterzy Muzycznego Radia – Ania Tarkota i Maciej Wowk. O północy odbędzie się pokaz fajerwerków. Impreza zakończy się o godzinie 0.30.

Zespół Blue Café został stworzony przez skrzypka i kompozytora Pawła Rurak-Sokala, istnieje od 1998 roku. Trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal – kompozycje, instrumenty klawiszowe, gitara, Dominika Gawęda – wokal, teksty, Sebastian Kasprowicz oraz współpracujący na stałe z zespołem Michał Grott, Piotr Kolasa, Wojtek Miecznikowski.
Zespół przez wiele lat odniósł sporo sukcesów. W roku 2012 podczas TopTrendów utwór Buena został najpopularniejszą polską cyfrową piosenką 2011 roku (największa sprzedaż utworu w Polsce w internecie i sieciach komórkowych) oraz dzięki głosom fanów zespół otrzymał kolejną w swojej historii SuperJedynkę w kategorii SuperZespół na 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 r. Blue Cafe świętowali 15-lecie istnienia, a 12 listopada 2014 r. odbyła się premiera najnowszej płyty zespołu pt. „FRESHAIR”. Album promuje singiel „Zapamiętaj”.

 

Komentarze (3)

A czy będzie p. Wrotniewski z Dziwiszowa.

Super było!!! Niesamowita energie sceniczna ma ten zespół, bardzo mi się podobało, nie przypuszczałam, że bedzie az tak fajnie!!! Oby wiecej takich koncertow, idealne przywitanie 6.01!!!

*2015 mialo byc:)