To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sylwester bez fajerwerków

Sylwester bez fajerwerków

Nie będzie pokazu fajerwerków podczas nocy sylwestrowej na placu Ratuszowym. Taką informację podjął dziś rano prezydent Marcin Zawiła.

Potwierdził nam to Dariusz Maląg, dyrektor naczelny Muzycznego Radia, które jest głównym organizatorem imprezy. - Rozmawiałem o tym z prezydentem i podjął taką decyzję – powiedział. Powodem oczywiście wczorajszy pożar w hurtowni fajerwerków. To właśnie materiały pirotechniczne z tej hurtowni miały być użyte do pokazu. Nie to jednak zaważyło. - Nie ma atmosfery. To nawet byłoby nieodpowiednie, gdyby po takim zdarzeniu świętować przy fajerwerkach – powiedział D. Maląg. - W tej sytuacji ten punkt zostanie wykreślony z programu.

Sylwester rozpocznie się jutro ok. godz. 22.30 i potrwa prawie do 1 w nocy. Prezydent Marcin Zawiła już wcześniej zapowiadał, że otarte będą okoliczne bary i kawiarnie, by mieszkańcy mogli się w nich bawić.

Od wtorku na placu Ratuszowym trwa wywożenie śniegu, by uczestnicy Sylwestra na Ratuszu mogli bezpiecznie się bawić. Aktualną zapowiedź imprezy, przygotowaną przez MR, przedkładamy poniżej.

 

Sylwester pod Ratuszem w Jeleniej Górze

Wzorem lat ubiegłych impreza rozpocznie się o 22.30 – tym razem koncertem zespołu BABYLON. Koncerty zespołu to nie tylko muzyka, ale także własne efekty pirotechniczne i znakomity kontakt z publicznością. Gwiazdą zespołu jest Amal – połykacz ogni. Zapierające dech w piersiach wulkany ognia, przypalanie płomieniami - wszystko to w rytm muzyki, rozgrzewa publiczność i doskonale oddaje atmosferę Złotych Lat 70'. W czerwcu 2010 r. jury V Europejskiego Festiwalu Coverów pod przewodnictwem Roberta Leszczyńskiego przyznało grupie BABYLON pierwszą nagrodę w konkursie. Obecnie zespół występuje w międzynarodowym składzie - muzycy pochodzą z Kamerunu, Republiki Konga i Polski.

O 23.25 na scenie pojawi się JAMBO AFRICA - porywający, dynamiczny show składający się z największych przebojów Africa Simone, Saragossa Band, Goombay Dance Band, Papa Wemba z elementami afrykańskiej muzyki etnicznej. Jambo Africa to jedyny w Polsce zespół, w którym występują wyłącznie czarnoskórzy wykonawcy.

O 23.55 Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła złoży noworoczne życzenia zgromadzonym na Placu Ratuszowym, niestety w tym roku na skutek zdarzeń losowych nie odbędzie się pokaz fajerwerków. 2 dni przed sylwestrem spłonęła firma, która miała organizować pokaz. Był to największy pożar w hurtowni fajerwerków w Polsce jaki dotąd miał miejsce. Centrum Jeleniej Góry zostało spowite gęstym dymem. W kontekście tego zdarzenia, dyskusji jaką wywołało w Polsce w sensie bezpieczeństwa pokazów pirotechnicznych oraz braku możliwości formalnych zorganizowania pokazu w tak krótkim czasie byliśmy zmuszeni do odwołania dzisiejszych sztucznych ogni. Mamy nadzieję że ten nieszczęśliwy wypadek nie będzie już oddziaływać na światełko do nieba w ramach wielkiej orkiestry świątecznej pomocy która już za tydzień.

10 minut po północy na scenę powróci Jambo Africa by bawić zgromadzonych do 00.45 kiedy to nastąpi oficjalne zakończenie imprezy.

Serdecznie zapraszamy na Plac Ratuszowy gdzie w gorącej, przebojowej i sympatycznej atmosferze przywitamy Nowy Rok w Jeleniej Górze.

Prowadzenie Ania Tarkota i Arek Włodarski - prezenterzy Muzycznego Radia.

Sylwester bez fajerwerków
Sylwester bez fajerwerków
Sylwester bez fajerwerków
Sylwester bez fajerwerków

Komentarze (23)

nie ma atmosfery? nikomu nic się nie stało...ale popieram z innych powodów: 1. Pieniądze można przeznaczyć na coś mądrego. 2. nie będziemy znów wdychać syfu po tych fajerwerkach.

Spełnia się scenariusz pana Kononowicza - NIECH NIC NIE BĘDZIE :(

Pieniądze na coś mądrego ? Polscy politycy i mądre decyzje ? Brawo !! Fajerwerki już kupione to teraz hołota urzędnicza podzieli się fajerwerkami żeby świętować na własnych ****skich festynach.

Za fajerwerki i tak zapłacili :D tylko wybuchły wcześniej :D

Głosowałem na Zawiłę mój kolega mnie przekonywał głosuj na Obrębalskiego nie dałem się przekonać i powiedział mi jedno będziesz jeszcze żałował tej decyzji i wspominał ile dla miasta było robione. I niestety nie musiałem długo czekać nie cały miesiąc rządzenia i już żałuję. Przepraszam Państwa że popełniłem ten błąd i oddałem głos na nie odpowiednią osobę. OBRĘBALSKI WRÓĆ !!!!

Ale Lipa!!!

Liczyłam na ten pokaz zimnych ognii w Jeleniej zawsze bylo super teraz to nawet nie ma sensu isc.
Sylwester bez fajerwerkow to tak jak sylwester bez szampana;/

Ciekawa jestem tylko czy tak jak tu ludzie pisza kasa zostala juz wydana a my zwykli ludzie za to znow placimy.

Nie wiem ale nie tak spodziewalam sie ,ze rozpocznie sie urzedowanie nowego prezydenta liczylam na lepsze zmiany.
Na takich zadupiach jak np.Lwówek Slaski w grudni sa w rynku fajne imprezy a Jelonka zgaszla ...to przykre i smutne choc nie lubie lewicy wstyd pryznac ale za Kusiaka to Placu Ratuszowym lepiej sie dzialo.
Mam w d... polityke nikt nie jest lepszy od rugiego chodzi mi tylko o to by ten Jeleniogorski plembs mial fajny imprezy w grudniu chociaz. :whistle:

Ogłosić żałobę po stracie fajerwerkow.
Najprościej

niema sensu isc poc jak niebedzie fajerwerek tylko marznoc :lol:

"Nie ma atmosfery. To nawet byłoby nieodpowiednie, gdyby po takim zdarzeniu świętować przy fajerwerkach" - to Pan Prezydent tak powiedział? Polityka tego Człowieka to LIKWIDOWAĆ WSZYSTKO, CO SIĘ DA !!!

co tak naprawdę wspólnego ma pożar w jakiejś chałupie do noworocznego pokazu fajerwerków? nic.
to może panie zawiła - zważywszy, że ostatnio ktoś się zaczadził w łazience - odetnij gaz w całym mieście? dziadostwo. a propos - firma zapłaci odszkodowanie dla miasta za niezorganizowanie pokazu, czy może miasto zapłaci firmie? jakaś umowa była na to?

a może ludzie by się w końcu w tym kraju obudzili z ociemniałośći -jeżeli można pracować za 1000 zl to i mozna spedzić Sylwestra bez pokazów fajerwerków a moze poprostu na plac nie idzmy w sylwestra wogóle niech miasto zapłaci za muzykę do sniegu i to by była dobra nauczka --pozdrawiam

NAJPIERW PODWYZSZYL SOBIE PENSJĘ!!!!!!!!!
TERAZ TA DRETWY ZAKAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Możliwe,że fajerwerki noworoczne miały być prezentem od hurtowni. W zamian prezydent miał też jakiś prezent dla hurtowni. Niestety sprawa się rypła. Chyba dlatego przyleciał wczoraj oglądać pożar.

niech Zawiła ogłosi tygodniową żałobę narodową!!! Ciekawe ile kasy za ten zakaz zgarnął? A może ma udziały w tej hurtowni?

Pierwsza bardzo niemądra decyzja Zawiły i pewnie nie ostatnia...

....a zresztą gratuluję Wam drodzy jeleniogórzanie dobrego wyboru na prezydenta.hahaha

To czy pokaz jest potrzebny, czy też nie to odrębny temat. Natomiast porażająca jest argumentacja teamu Deląg - Drogi Prezydent JG (1 tysiąc zł extra). " Nie to jednak zaważyło. - Nie ma atmosfery". Dziękujmy więc, że nie została ogłoszona żałoba w całym mieście po nie określonym nawet w wypowiedzi wydarzeniu, (domysł że chodzi o fajerwerki samoistne z Sobieskiego). Może to tylko pretekst do ograniczenia wydatków, ale czy nie lepiej powiedzieć o tym wprost? A tak jesteście śmieszni panowie i o ile cecha taka przystoi dyrektorowi rozrywkowego radia, to nie przystoi randze prezydenta miasta.

Zawiła skończ wreszcie to pajacowanie! W Sejmie to jeszcze jakoś uchodziło, jeleniogórzanie potrzebują jednak prawdziwego Prezydenta, a nie marionetkę komboja ze Ściegien! Martwię się o przyszłość Jelonki!

jutro się okazało,że jednak będą fajerwerki.to ostatnio norma wśród polityków PO. Dziś zabiorą jutro dadzą i jacy to dobrzy jesteśmy.Czy zginął ktoś podczas pożaru,żeby ogłaszać żałobę?

właśnie miałam stłuczkę i nie moge jeździć samochodem "nie ma atmosfery"
prosze więc PREZYDENCIE zakaż jeździć innym wszak jest mis smutno jak widzę innych za kierownicą samochodów

Sobie wybraliście to sobie macie :silly:

Odwołajmy prezydenta za to że zabiera nam ostatnie przyjemności zainteresowane osoby które chcą pomóc przy danej akcji proszę o kontakt referendum2011@interia.pl

ŻENADA!!!!!

ZMIENIĆ ZAWIŁĘ !!!! :angry: