To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święto śniegu pod Szrenicą

Święto śniegu pod Szrenicą

Niezwykle ciekawie zapowiada się tegoroczne Święto Śniegu w Szklarskiej Porębie. Rozpocznie je festiwal retro, a na drugi dzień zaplanowana jest wielka gra terenowa.

W sobotę (14 stycznia, od godz. 11.30) uczestnicy przeniosą się o kilkadziesiąt lat wstecz: do epoki drewnianych nart i kolorowych wełnianych swetrów. Wszystko za sprawą SkiRetro Festiwalu. Ubrani w dawne stroje i zaopatrzeni w stary sprzęt uczestnicy będą rywalizować w kilku flagowych konkurencjach: slalomie, skokach narciarskich i podbiegu. Zwycięstwo w tych zawodach nie jest najważniejsze, liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Ciekawie zapowiadają się także inne punkty sobotniego programu, np. degustacja certyfikowanych potraw retro, a także prezentacja zawodników KSM „Łabski” na archaicznym sprzęcie snowboardowym.
Nowością jest też „Wyścig Smoczych Łodzi”. W uproszczeniu: będzie to zjazd saniami ozdobionymi w smocze głowy.
Impreza odbędzie się na terenie SkiAreny Szrenica. Na koniec pierwszego dnia święta zaplanowano wspólną zabawę przy muzyce z dawnych lat. Temperaturę na stoku podniesie Regionalny Zespół „Karkonosze”.
W niedzielę (15 stycznia, w godz. 10.00 – 15.00) szkoła narciarska Pada Śnieg zaprasza na grę terenową w ramach Fis World Snow Day 2017. Padaśniegowa Gra Terenowa to zabawa dla narciarzy i snowboardzistów, która zostanie przeprowadzona na terenie Ski Areny Szrenica. Uczestnicy rywalizują w parach, rozszyfrowują zagadki oraz zdobywają punkty w różnego rodzaju konkursach. Przygotowano atrakcyjne nagrody. Punkt rejestracyjny będzie znajdował się w namiocie szkółki przy dolnej stacji wyciągu.
Tego dnia będzie można przetestować najnowsze modele nart (darmowe testy nart marki Fisher), a także zmierzyć swój czas na próbnie prędkości. 

 

Komentarze (2)

Cała Szklarska Poręba to jedno wielkie "retro".
A ja w tym czasie pojeżdżę sobie na nartach na świetnie przygotowanych trasach w Harrachovie. A może w Spindlu?
Te testy nart to na "Puchatku"? Emocje gwarantowane.