To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święto Parków Narodowych już w sobotę

Święto Parków Narodowych już w sobotę

Imprezy związane z Europejskim Dniem Parków Narodowych odbędą się w trzech miejscach: MDK Muflon w Jeleniej Górze, w centrum informacyjnym KPN w Karpaczu oraz w centrum edukacyjnym w Szklarskiej Porębie.

W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie (ul. Okrzei 28) goście będą mogli skosztować chleba z masłem i ziołowymi dodatkami, napić się ziołowej herbaty. Będą też do spróbowania soki wyciskane ze świeżych owoców.

Specjaliści z Centrum Muzealno-Edukacyjnego KPN razem z pracownikami Miejskiego Domu Kultury „Muflon” przygotowali niespodziankę w postaci prezentacji „o jadalnych chwastach” czyli roślinach, które znajdziemy w lesie i na łące i które możemy wykorzystać w domowej kuchni. Prelekcję, która odbędzie się w sali widowiskowej MDK „Muflon”, uzupełni degustacja zaprezentowanych gatunków.
Natomiast w Karpaczu, w Centrum Informacyjnym KPN przy ul. Leśnej 9, pracownicy parku wraz z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo Duch Gór przygotują degustacje tradycyjnych przysmaków od lokalnych producentów, prezentacje o tradycyjnych metodach wytwarzania żywności, lokalnych produktach i wytwórcach żywności, zdrowym odżywianiu, spacer po Ogrodzie Ziół i Krzewów Karkonoskich, gry i zabawy ekologiczne. Do centrum można dojść szlakami od ulicy Konstytucji 3 Maja, Obrońców Pokoju lub z Wilczej Poręby.
Imprezy odbędą się w sobotę (21 maja), wstęp wolny. We wszystkich trzech miejscach zaplanowano spotkania z dyrektorem KPN-u. Szczegółowy program na plakatach.

 

 

 

Komentarze (1)

Czyli kolejna impreza towarzyska za publiczne pieniądze.