To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Święta z Nowinami

Maja Grzywa - 10 lat - Wyróżnienie

Nowinowy konkurs plastyczny dla dzieci został rozstrzygnięty! Efekty twórczej zabawy, do której zaprosiliśmy naszych najmłodszych uczestników przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zasypani zostaliśmy pięknymi pracami, często nawet trójwymiarowymi! I właściwie wszystkie zasługiwały na nagrodzenie. Ponieważ trzeba było jednak wybrać te najlepsze, redakcyjne jury długo głowiło się na werdyktem, co rusz dokładając do nagrodzonego zestawu kolejne prace.

W konkursie udział wziąć mogły dzieci od 3 do 15 lat. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach. W pierwszej uczestnicy mieli za zadanie pokolorowanie, dowolną techniką plastyczną, obrazka świątecznego, którego kontury drukowaliśmy w czterech fragmentach w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich”. Aby wystartować w drugie konkursowej kategorii, całkiem nowej, trzeba było wykonać kartkę świąteczną „Nowin Jeleniogórskich”. Można było przy tym wykorzystać elementy znaków graficznych „NJ”, ale wcale nie koniecznie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu było przekazanie pracy plastycznej wraz z kuponem zgłoszeniowym do redakcji w terminie do 8 grudnia 2016 r. Jak zwykle nasi najmłodsi Czytelnicy nie zawiedli. Otrzymaliśmy 72 prace z kolorowanką obrazka świątecznego oraz 27 propozycji kartki świątecznej. Za wszystkie prace bardzo serdecznie dziękujemy. O tym jak trudno było podzielić nagrody najlepiej świadczy fakt, że nasze jury redakcyjne, po długiej i emocjonującej debacie, przydzieliło wiele nagród ex aequo.

Oto lista zwycięzców:

W I kategorii (kolorowanka świąteczna) – adresowanej do dzieci w wieku od 3 do 10 lat zwyciężyła praca Laury Burbul (I nagroda)
II miejsca zdobyli Amelia Świątkowska oraz ex aequo Ala Gruszczyńska.
III miejsca - Gerard Stefaniszyl oraz ex aequo Nadia Domagała.

Dodatkowo jury przyznało 13 wyróżnień w tej kategorii: Lenie Ostapiuk, Wojciechowi Tylickiemu, Magdzie Dembińskiej, Julii Popadeńczuk, Kai Kaszewskiej, Mai Gołębiewskiej, Filipowi Bogdanowicz, Miłoszowi Cabała, Małgosi Tadackiej, Agacie Granda, Mai Marek, Lenie Szoliba, Marii Nowak. Wszyscy laureaci wyróżnień również otrzymują nagrody.

W II kategorii (karta świąteczna) – dla uczestników w wieku do lat 15 zwyciężyły prace
Michaliny Jaros oraz ex aequo Karola Dembińskiego (dwie I nagrody)

II miejsce zajmują Grupa „Miłe Kotki” z Przedszkola nr 2 w Piechowicach oraz ex aequo Julia Piątek.

III miejsca zajęli Krzysztof Dul oraz ex aequo Karol Pawlak.

W tej kategorii przyznano też 9 wyróżnień. Nagrody otrzymują:
Kamila Niecikowska, Michał Ogórek, Eliza Romanek, Dominika Luboradzka, Maja Grzywa, Zofia Matuszewska, Julia Pietkiewicz, Dawid Trubiłowicz, Amelia Lipińska.

Nagrody można odbierać codziennie, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00 w redakcji „Nowin Jeleniogórskich”, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 13 w Jeleniej Górze, najpóźniej do końca grudnia tego roku.

Wszystkim uczestnikom naszego konkursu raz jeszcze dziękujemy za przesłane prace i gratulujemy talentu plastycznego. I już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku! 

01 Michalina Jaros - 6 lat - I nagroda.JPG
02 Karol Dembiński - 11 lat - I nagroda.JPG
03 Grupa Miłe Kotki - II nagroda.JPG
04 Julia Piątek - 9 lat - II nagroda.JPG
05 Karol Pawlak - 9 lat - III nagroda.JPG
06 Krzysztof Dul - 14 lat - III nagroda.JPG
07 Amelia Lipińska - 12 lat - Wyrożnienie.JPG
08 Dawid Trubiłowicz - 10 lat - Wyróżnienie.JPG
09 Kamila - Niecikowska - 14 lat - Wyróżnienie.JPG
10 Michał Ogórek - 7 lat - Wyróżnienie.JPG
11 Eliza Romanek - 8 lat - Wyróżnienie.JPG
12 Maja Grzywa - 10 lat - Wyróżnienie.JPG
13 Laura Burbul - 8 lat - I nagroda.JPG
14 Amelia Świątkowska - 8 lat - II nagroda.JPG
15 Alicja Gruszczyńska - 9 lat - II nagroda.JPG
16 Gerard Stefaniszyl - 8 lat -  III nagroda.JPG
17 Nadia Domagała - 6 lat - III nagroda.JPG
18 Magda Dembińska - 7 lat - Wyróżnienie.JPG

Komentarze (1)

Idea dobra, godna pochwały a jedynie jakość niektórych- a nawet większości- prac wskazuje na zbyt duży udział dorosłych, chyba rodziców, którzy dla dobra swoich pociech poszli nieco za daleko ...