To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczny Bieg Niepodległości

Świąteczny Bieg Niepodległości

11 listopada w Jeleniej Górze odbędzie się III Bieg Niepodległości. Dla uczestników przygotowano dwa dystanse 10 i 5 kilometrów.

Biegowe świętowanie ważnych dla Polaków dat staje się powoli jeleniogórską tradycją. Wiosenne, majowe imprezy to półmaraton i bieg na 10 km, a jesienne, listopadowe, świąteczne zawody odbywają się zawsze na dystansie 10 i 5 km. Ten krótszy bieg to kolejny już Memoriał Piotra Szmidla - zmarłego przed kilku laty pracownika Uzdrowiska Cieplice, który kochał sport, góry i bieganie. "Piątka" wystartuje z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK), a meta znajdować się będzie w Cieplicach na Pl. Piastowskim. Bieg główny (10 km) wystartuje z Pl. Ratuszowego, a rywalizacja na tym dystansie również zakończy się na placu Piastowskim. Ostatnich kilkaset metrów obu biegów to malownicze alejki i ścieżki Parku Zdrojowego. Bieg na 10 km posiada atest PZLA, a jesienne biegowe ostatki powinny sprzyjać próbom bicia rekordów życiowych. Start obu biegów o godz. 11:00.
Biuro zawodów działać będzie na Placu Piastowskim w Cieplicach już w dniu poprzedzającym bieg, w czwartek 10 listopada, w godzinach 17:00 – 19:00. W dniu biegu zapisy i biuro czynne w tym samym miejscu już od godziny 8:00. Zawodnicy zostaną przewiezieni na start darmowymi autobusami jeleniogórskiego MZK z cieplickiego przystanku Apteka pod Koroną. Przejazd odbędzie się w dwóch turach: o godz. 10:00 i 10:20. Na obu startach będzie również możliwość zostawienia depozytu, który będzie do odbioru na mecie. Dekoracje przewidziane są na godzinę 13:00. Przed startem biegu na 10 km, na Pl. Ratuszowym zawsze wszystkich uroczyście wita prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
Oczywiście nie tylko ciekawa trasa i świąteczny klimat imprezy sprawiają, że warto 11 listopada w Jeleniej Górze wystartować. Oprócz wielu udogodnień dla zawodników, jak choćby darmowy transport na miejsce startu, depozyt, dobrze zaopatrzone punkty odżywcze na trasie i bufet - meta dla tych wszystkich, którzy ukończą bieg, oprócz możliwości bezpłatnego wydrukowania pamiątkowego imiennego dyplomu - oprócz tego wszystkich na listopadowych biegaczy czekają biało - czerwone koszulki oraz pamiątkowe medale na mecie.