To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Jeleniogórskie obchody Święta Niepodległości 2016

Jeleniogórskie obchody Święta Niepodległości 2016

Przez trzy dni będą się odbywać w Jeleniej Górze imprezy związane z obchodami 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już w czwartek 10 listopada o godzinie 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się koncert pt.„Powróćmy jak za dawnych lat”. W repertuarze składającym się z przedwojennych szlagierów wystąpią: Adrianna Bujak-Cyran – śpiew, chór Kameralny Collegium Musicum Jelenia Góra przygotowany przez Franciszka Koscha oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod batutą Tomasza Chmiela.
11 listopada rozpocznie się od sportowego akcentu, gdyż już o godzinie 11.00 z Placu Ratuszowego wystartują uczestnicy III Biegu Niepodległości na dystansie 5 i 10 kilometrów. Godzinę później na Placu Ratuszowym rozpoczną się oficjalne uroczystości z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości. Po tradycyjnym apelu nastąpi przemarsz pod Kościół Podwyższenia Świętego Krzyża, gdzie uczestnicy złożą kwiaty i wieńce pod pomnikiem Wolność i Niepodległość. O godzinie 13.00 w świątyni rozpocznie się msza święta w intencji Ojczyzny. Po niej koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu: chóru Oktoich Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego Garnizonu Wrocław, chóru Gaudium Uniwersytetu Wrocławskiego, chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, Stanisława Śliwińskiego – fortepian oraz solistów Grzegorza Cebulskiego i Aleksandry Urbanek. Autorem scenariusza koncertu i dyrygentem jest Alan Urbanek. O godz. 18.30 przy Bazylice św. Erazma i Pankracego rozpocznie się Ognisko Patriotyzmu.
12 listopada o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbędzie się koncert finałowy IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, zaś ostatnim jeleniogórskim akcentem obchodów Dnia Niepodległości będzie IV Jeleniogórski Bal Niepodległości. Rozpocznie się on w Hotelu Mercury o godzinie 19.00.

Komentarze (40)

Święto zohydzone przez stadionowych bandytów i pewnego gnoma, który wysłanie brata w towarzystwie 100 innych osób na pewną śmierć odreagowuje psychopatycznymi posunięciami politycznymi przy poklasku marginesu społecznego. Marginesu zdyscyplinowanego na tyle, by upchnąć miernoty namaszczone przez gnoma do sejmu i senatu. Nauczka dla mądrzejszej większości, że milczenie bywa zbrodnicze. Z okazji wspomnianego święta życzę kaczyńskiemu,by było jego ostatnim.

Nie życz nikomu co tobie niemiłe, bo te życzenia mogą wrócić do ciebie.

Wiem, że mogą wrócić. Widzisz, ile ryzykuję dla Kraju ?

Posłanka Marzena Machałek (PiS) nie przyjedzie.

Ona uwielbia Warszawę.
Machałek stała się światowa i nie lubi prowincji.

Posłanka Machałek nie jest lubiana.

Poseł Machałek chce zostać nowym szefem PiS-u okręgu legnicko jeleniogórskiego.
Biega w tempie ekspresowym za tym w Warszawie.

Lepiej niech tu nie przyjeżdża, bo i po co?

Posłanka Machałek siedzi w Warszawie lub wojażuje po świecie za nasze pieniądze.

Ona boi się KOD-u i dlatego omija Jelenią Górę oraz okolice.

Przez KOD jeleniogórski posłanka Machałek ma koszmary nocne.

Biuro KOD-u jest blisko biura Machałek.
Za co ta kara dla posłanki Machałek?

Kodziarze ch wam w twarze.

I wzajemnie ciemny kibolu.

miejsce zdrajców jest na szubienicach, a nie na ulicach.

Popieram. Czy zgłaszasz się jako pierwszy?

Pytanie do rzecznika Urzędu Miejskiego: czy w ramach tych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przewidziano w JG tzw. 'apel smoleński' 'ku czci' tzw. 'poległych' w tzw. 'zamachu smoleńskim' oraz zezwolono kibolom, itp. faszyzującym 'wyklętym' na przemarsz / zgromadzenie w centralnych punktach Jeleniej? Bo jeśli nie, to OK., chętnie przyjdę z rodziną, a jeśli tak - to pier...cie się z takim upamiętnianiem niepodległości, na jaki się zanosi - oglądając reżymową TVPiS.

Brawo za tytuł
Jeleniogórskie odchody Dnia Niepodległości

Przepraszam za wyjątkowo niefortunny kiks językowy i dziękuję za czujność

Co za ****stwo. To już Jelenia Góra nie ma swoich chórów. Znowu mamy paść nienażarty Wrocław naszymi pieniędzmi?

Czy obchody Święta zastaną zabezpieczone przed ONR, Młodzieżą Wszechpolską i narodowcami barmana Kowalskiego?

szKODników przepędzimy gdzie pieprz rośnie.

Ten tytuł to tak specjalnie rozumiem :) Rzeczywiście to wszystko kojarzy mi się głównie z odchodami :D

A pomyśleć, że kiedyś to była dobrze redagowana gazeta. A teraz takie błędy językowe. Fuj!!!
P.S.
Kto wymyślił tak nieczytelne(koślawe) znaki literowe w systemie weryfikacji? Horror.

Organizatorzy przestańcie się ośmieszać. Obywatel TEGO kraju został sprowadzony do numeru pesel.
Obywatel jest zbędny .Jak ludzie będą mieli szansę na lepsze życie ,bezpieczną starość to sami będą manifestować miłość do Ojczyzny.
Kościół zagarnął majątek i władzę nad umysłami i kasą.

Do IIIsort.

Nie krytykuj, bo zaraz będziesz miał do czynienia z bogobojną i srogą posłanką Marzeną Machałek.

jw..Jej żywot polityczny jest tak krótki jak moje życie .

KODeraści i padła SLD wstęp wzbroniony. Ich priazdnik juz był w październiku. :)

KOD was znajdzie i rozliczy !!!!

Buraki z KODu hańbą polskiego narodu. Dłużnik alimentacyjny Kijowski won z Polski. Lepiej mieć siostrę w burdelu niż należeć do KOD.

Gratuluję siostry. Jest chlubą narodowców. Ona tak sama czy pod przymusem

KOD słyszałam ,że też będzie brał udział w uroczystościach przy Garnizonie

KOD słyszałam ,że też będzie brał udział w uroczystościach przy Garnizonie

flagę KOD włożymy do TOI TOI gdzie jest jej miejsce, jak na pogrzebie Inki.

Musisz wcześniej wyciągnąć swoją głowę z muszli klozetowej. Przy okazji kibolku pamiętaj, ze na sedesie siada się tyłkiem.

dziwie się, że rząd pozwala działać takim szKODników, niech przestanie policja ochraniać te wasze marsze to my normalni ludzie zrobimy z wami porządek. przegonimy was gdzie raki zimują, a pierwszy dłużnik alimentacyjny zarobi solidnego kopa w zadek, bo żeby dostać w mordę musiałby być mężczyzną. zamiast pałętać się po ulicach, niech weźmie się za pracę, bo razie jest na utrzymaniu drugiej żony, pierdoła jeden, a nie facet.

Zgrabnie wyjaśniłeś czytelnikom jakie masz preferencje seksualne. Wyraźnie dajesz do zrozumienia, że interesujesz się męskimi zadkami. Jak to u kiboli. Korzystaj więc dopóki jeszcze twój PiS nie zakazał.

Flegmopiju, widzę, że masz pojęcie o czym piszesz! Zaimponowałeś mi! Teraz widzę, że jesteś naprawdę wysoko w hierarchii miłośników kakaowego oka! Chyba kojarzę cię z "błękitnej ostrygi"!

Rozumiem, że prezydent i zpca rady z własnej kieszeni sponsorują obchodu Dnia Niepodległości? W innym przypadku z jakiej racji się pojawiają w informacji? Za publiczne pieniądze organizują imprezę i się na niej reklamują? FUJe.

Pogonić te marsze. Pic na wodę fotomontaż. Nagle sami patrioci. Uczyć się i robotę dobrze wykonywać, szanować się nawzajem, kochać żonę i dzieci. Polska nie potrzebuje patriotów na pokaz tylko uczciwych i pracowitych obywateli.

A jakie to święto bedzie, ten 11 listopada? Chwilę mnie nie było i znowu coś nowego?

Znowu wolne w szkołach. Moje łepki już przestały do książki zaglądać, bo co rusz wolne. To święto lasu, to kotka, babci, chłopca, kobiet, walentynki.Nic tylko imprezy .