To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczna galeria na Szlaku Sztuki

Świąteczna galeria na Szlaku Sztuki

Warto zajrzeć do świątecznej galerii jeleniogórskich artystów czynnej od 2 do 19 grudnia w Książnicy Karkonoskiej.

Organizowany po raz drugi w Jeleniej Górze „Salon Zimowy”, czyli świąteczna galeria jeleniogórskich artystów, to inicjatywa ze wszech miar warta polecenia – zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Bo to nie tylko okazja, by spotkać się i poznać naszych artystów, by obejrzeć ich obrazy, ceramiki i rzeźby, ale też kupić dzieła sztuki bezpośrednio od ich twórców. A to szansa na zupełnie wyjątkowy i oryginalny prezent pod choinkę. Będą też do nabycia różnego rodzaju drobiazgi do dekoracji wnętrz.

Swój udział w przedsięwzięciu zgłosili już (lista nie jest zamknięta): Edyta Kulla, Miron Kulla, Bogumiła Twardowska-Rogacewicz, Marek Lercher, Andrzej Woźniak, Ewa Andrzejewska, Wojciech Zawadzki, Elżbieta Suchcicka, Patryk Lewkowicz, Waldemar Grzelak, Marzena Menażyk, Agata Makutynowicz, Artur Wojtczak, Agata Roszkiewicz, Janina Hobgarska, Grzegorz Szymczyk, Krystyna Matusiak.

Otwarcie II Salonu Zimowego 2 grudnia (środa) o godz. 17.00 w Galerii Szlaku Sztuki Książnicy Karkonoskiej. Oglądać, kupować, dyskutować będzie można do 19 grudnia: od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 18:00, a w soboty w godz. 9:00 – 14:00.