To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sukcesy na bieżni i rzutni

Sukcesy na bieżni i rzutni

Lekkoatleci z klubów w Bolesławcu, Zgorzelcu, Szklarskiej Porębie i Olszynie coraz częściej stają na podium prestiżowych, mistrzowskich zawodów krajowych, także imprez międzynarodowych. Ich bardzo dobrą formę potwierdzają wartościowe, rekordowe wyniki uzyskane na bieżni, rzutni i skoczni. 

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z udziałem sportowych gwiazd (Justyna Święty – Ersetic i Piotr Małachowski) i w mocnej obsadzie rozegrano międzynarodowy mityng wojskowy – 19. Memoriał Edwarda Listosa. W pchnięciu kulą trzecie miejsce wynikiem 16, 68 metrów zajął Gracjan Kozak (MKS Bolesłavia Bolesławiec). Ten sam zawodnik stanął na brązowym podium po konkursie rzutu dyskiem o wadze 1,75 kg. Jego wynik to 55,83 metrów.

Reprezentanci szesnastu klubów w sobotę, 8 czerwca, startem w zgorzeleckich zawodach lekkoatletycznych uczcili pamięć zasłużonych trenerów MKS-u Osa, Michała Kordy i Jana Krzyżaka. Szczególne powody do zadowolenia miał Gracjan Kozak. Wychowanek Bolesłavii wynikiem 56,71 m w rzucie dyskiem wypełnił minimum na mistrzostwa Europy juniorów. W konkurencjach memoriałowych w biegach płotkarskich zwyciężyli Martyna Goss (Bolesłavia) i Szymon Rojszczyk (Osa). Lekkoatleci zgorzeleckiego klubu wygrali kilka konkurencji. Najlepszymi w rzucie młotem byli Martyna Radawiec (56,67 m) i Marcin Zawrotnik (56,45 m). W skoki o tyczce wynikiem 384 cm zwyciężył Dawid Turczyński. Oszczepem najdalej rzucali Tomasz Jędrzejczyk (51,69 m) i Nina Rzeźniczak (42,96 m). Rekordy życiowe ustanowili Jakub Grzywacz, Karolina Delijewska, Kaja Kierzkowska, Oliwier Przybylski i 14-letni Tobiasz Butra (174 cm w skoku wzwyż). Po rozegranym w ramach mistrzostw Dolnego Śląska rzucie młotem młodziczek brązowy medal (wynik 32, 55 m), odebrała Kamila Ladach.

W niedzielę, 9 czerwca, w Krakowie odbyły się mistrzostwa Polski w wielobojach i sztafetach. Biegnąc na 300 metrów w składzie dolnośląskiej sztafety szwedzkiej (100, 200, 300 i 400 m), Wiktor Gruzd (MKS Osa Zgorzelec) wywalczył brązowy krążek. W kategorii U-18 wicemistrzem Polski na dystansie 4 x 800 m została sztafeta mieszana SMS-u ze Szklarskiej Poręby. Piąty w 10-boju juniorów (5503 pkt.) był Kornel Kaszczyc.

Z medalowych występów w Zamościu w mistrzostwach Polski LZS cieszył się Daniel Dominiak. Lekkoatleta z GKS-u Olszy Olszyna zwyciężył w biegu na 800 m (1:55,42 godz.), w biegu na 400 m zdobył tytuł wicemistrzowski. 

sukcesy na bieżni (1).jpg
sukcesy na bieżni (2).jpg
sukcesy na bieżni (3).jpg
sukcesy na bieżni (4).jpg