To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sukces dziennikarza „Nowin Jeleniogórskich”

Sukces dziennikarza „Nowin Jeleniogórskich”

Nasz redakcyjny kolega, Zbigniew Rzońca, został laureatem ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego. Wczoraj w Warszawie odebrał nagrodę.

Zbigniew Rzońca otrzymał wyróżnienie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za rzetelność dziennikarską. Dotyczy to artykułu „Dojrzałość na sprzedaż”, który ukazał się w ub. roku w Nowinach Jeleniogórskich. Zbyszek opisał, jak nauczycielka renomowanej jeleniogórskiej szkoły za pieniądze pisze maturzystom konspekty na ustny egzamin dojrzałości.

Jak sam mówi, w tej sprawie oszustw jest kilka. - Przede wszystkim to, że nauczycielka sprzedaje pracę uczniom – mówi. - Drugie oszustwo – że uczniowie nie przygotowują się do tego egzaminu samodzielnie. I wreszcie, oszustwem jest to, że matura ustna nic nikomu nie daje, bo jej wyniki nie są brane pod uwagę na studiach.

Zbigniew Rzońca jest dziennikarzem od 1989 roku. Zaczynał w Gazecie Wyborczej, pracował też w Życiu Warszawy, a także w Słowie Polskim. Najdłużej – 12 lat – pracuje w Nowinach Jeleniogórskich.

Konkurs nosił nazwę „Blaski i cienie budowy demokracji lokalnej – wolna i niezależna prasa gwarantem demokracji i podnoszenia jakości życia publicznego”, zorganizowała go Kancelaria Prezydenta RP. Nadesłano 155 prac.

Laureat „Nowin” cieszy się z wyróżnienia. - Przede wszystkim dlatego, że jest ono za rzetelność dziennikarską i że przyznało je stowarzyszenie dziennikarzy – mówi.

Serdeczne gratulacje Zbyszkowi składają koleżanki i koledzy z redakcji.

Więcej o tym w najbliższych „Nowinach Jeleniogórskich”.

Przeczytaj także: Nauczycielka z "Żeroma" sprzedawała uczniom prezentacje
.

Fot. Organizator
Zdjęcie laureatów konkursu. W środku Zbigniew Rzońca.
Sukces dziennikarza „Nowin Jeleniogórskich”

Komentarze (4)

~Moje Gratulacje ! .. i wirtualne *fajne całuski ! * :) *

Można zrobić ranking dziennikarzy z "Nowin Jeleniogórskich".
Czołówka to: Zbigniew Rzońca, Budda,Lis.
Na końcu z pewnością: Leszek Kosiorowski.

~Pan Robert .. jest najlepszy ! ..bo *on nauczył się pisania w .. konkurencji ! ~ :side: ~