Sudety znów bez zwycięstwa

Tym razem w Gdyni koszykarze Sudetów ponieśli kolejną ligową porażkę. O ile pierwsza połowa mezu wyglądała całkiem nieźle, tak w drugiej jeleniogórzanie nie byli w stanie odrobić strat i co najważniejsze wygrać tego spotkania. Porażka 70:91 to wynik tego spotkania.

Gra jeleniogórzan w pierwszej kwarcie stała na wysokim poziomie. Przemeblowane personalnie Sudety dotrzymywały kroku rywalowi, który rozkręcał się z minuty na minutę. Po pierwszej kwarcie Asseco minimalnie prowadziło, ale na początku drugiej to jeleniogórzanie grali lepiej i wyszli na sześciopunktowe prowadzenie 28:22. Dobra gra zawodników Sudetów trwała do 6. minuty tej kwarty, bo rywale wyraźnie przyśpieszyli tempo i celnie trafiali, czasem z bardzo trudnych pozycji. Zasłużenie wygrali tą odsłonę - 21:13, a w całym meczu było już 41:34. Po zmianie stron jeleniogórzanie za sprawą Alana Urbaniaka i Rafała Niesobskiego zmniejszyli dystans do rywali, ale duet zawodników Asseco - Storożyński – Bach nie tylko dobrze zbierał, ale i zdobywał punkty po kontrach, dzięki czemu górą znów byli gospodarze - 30:25.

W zespole Sudetów tak naprawdę nie miał kto zbierać i to był główny mankament jeleniogórskiej drużyny. O ile w ataku nie było najgorzej - 45. punktów Niesobskiego z Urbaniakiem do tego punkty Minciela i Samca, to w obronie jeleniogórzanie wielokrotnie się gubili, a to z zimną krwią wykorzystywali gdynianinie. Widoczny jest brak kluczowych – wysokich graczy - Sławomira Nowaka czy Tomasza Wojdyły, którzy stanowili trzon jeleniogórskiej defensywy. W ostatniej kwarcie jeleniogórzanie wyraźnie opadli z sił i nie byli już w stanie nawiązać walki. Gospodarze wygrali ją 20:11, a cały mecz 91:70.

Asseco Prokom II Gdynia – Sudety Jelenia Góra 91:70 (20:21, 21:13, 30:25, 20:11)
Asseco: Storożyński 20, Krajniewski 15, Bach 11, Kobus 11, Sikora 11, Śmigielski 8, Wojdyr 6, Krauze 5, Konsek 4, Maryniewski.
Sudety: Urbaniak 23, Niesobski 22, Minciel 10, Samiec 9, Czekański 4, Owczarek 2, Cierzniewski.