Sudety wygrywają z „czerwoną latarnią” II ligi

Pewne zwycięstwo w swoim ostatnim meczu we własnej hali w sezonie zasadniczym odnieśli koszykarze Sudetów Jelenia Góra. Nasza drużyna pokonała zamykający ligową tabelę Sklep Polski MKK Gniezno 88:63 (26:20, 23:19, 19:13, 20:11)

Zespół z Gniezna w tym sezonie nie zaznał jeszcze smaku wygranej i jeleniogórzanie nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Jedynie w pierwszej kwarcie mecz był w miarę wyrównany. Tą część gry Sudety zakończyły prowadząc 26:20. W kolejnych kwartach wyższość gospodarzy nie podlegała już dyskusji. Wysokie prowadzenie Sudetów sprawiło, że szansę gry otrzymali wszyscy gracze wpisanie do meczowego protokołu. Kolejny raz świetną formą strzelecką błysnął Łukasz Niesobski, kończąc spotkanie z dorobkiem 26 punktów. Poza nim punkty dla gospodarzy zdobywali: Karol Wojciul – 20, Jarosław Wilusz – 15, Paweł Minciel – 13, Kamil Walkowiak i Aleksander Raczek po 4, Norman Zuber – 3, Kamil Drąg – 2, Nikodem Rudnicki – 1. Dla drużyny z Gniezna najwięcej, bo 18 punktów zdobył Dariusz Dobrzycki.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego Sudety w ligowej tabeli zajmują z 33 punktami piąte miejsce. Prowadzi z kompletem wygranych Jamalex Polonia 1912 Leszno. W ostatniej ligowej kolejce jeleniogórzanie zagrają, na wyjeździe z MKS Sokołem Marbo Międzychód