Sudety wygrały na inaugurację

Udanie zainaugurowali występy przed własną publicznością w nowym sezonie koszykarze Sudetów Jelenia Góra. W meczu 2. kolejki II ligi pokonali u siebie KK Oleśnica 71:61.

Jeleniogórzanie prowadzili od początku, ale rywale nie pozwolili im odjechać na więcej, jak 3-4 punkty. Pod koniec drugiej kwarty Karol Wojciul zablokował Marcina Stacha, a chwilę później Paweł Minciel Grzegorza Kaczmarka. Po tych akcjach jeleniogórzanie wyprowadzili szybkie kontry, które wykończył Łukasz Niesobski. Raz trafił z gry, za drugim razem był faulowany, ale wykorzystał oba osobiste. Z wyniku 31:27 zrobiło się 35:27.

W kolejnych kwartach przewaga jeleniogórzan oscylowała wokół 10 punktów. W 38. minucie celną trójką popisał się Łukasz Niesobski i z 66:54 zrobiło się 69:54. Było jasne, że jeleniogórzanie tego meczu nie przegrają.

Sudety Jelenia Góra – KK Oleśnica 71:61 (17:14, 18:13, 16:15, 20:19)
Sudety: Niesobski 22, Raczek 18, Minciel 12, Serbakowski 8, Wojciul 5, Wilusz 4, Kleinowski 2, Lipski, Muszyński, Szymański, Pawłowski.