Sudety oszczędzały siły

Jeleniogórzanie pokonali dzisiaj Mickiewicza Katowice 96:85 i zajmą przynajmniej piąte miejsce po rundzie zasadniczej II ligi. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w ostatnich minutach.

Mecz toczył się w dość piknikowej atmosferze, oba zespoły toczyły otwartą grę, często zapominając o obronie. Było to na rękę przede wszystkim gościom, którzy dość łatwo zdobywali punkty. Jeleniogórzanie nie pozwalali im jednak na zbytnie rozwinięcie skrzydeł. W pierwszej kwarcie Mickiewicz utrzymywał nieznaczne prowadzenie. Nie do upilnowania był Paweł Jurczyński, który aż cztery razy w tym czasie trafił za 3 punkty! W drugiej ćwiartce role się odwróciły, to Sudety prowadziły, ale nie więcej, jak 3-4 punktami. Niestety, w 11. minucie kontuzji stawu skokowego doznał Jarosław Wilusz i musiał opuścić parkiet. Miejmy nadzieję, że nie okaże się ona zbyt groźna i nasz środkowy będzie gotowy do gry w fazie play off. W końcówce trzeciej kwarty jeleniogórzanie zdobyli 9 punktów z rzędu i z 60:62 zrobiło się 69:62. Wydawało się, że jest to sygnał do odjazdu dla lokomotywy o nazwie Sudety. Niestety, w ostatnich sekundach trzeciej kwarty Paszek wykorzystał dwa osobiste a chwilę później rzucił za 3 i lokomotywa zwana Mickiewicz znowu była blisko (69:67). Przez pięć minut ostatniej odsłony trwała wymiana ciosów. W końcówce meczu górę wzięło doświadczenie podopiecznych Artura Czekańskiego. W 35 minucie zza linii 6,75 m trafił Aleksander Raczek, chwilę później jego wyczyn skopiował Michał Kozak i jeleniogórzanie prowadzili 81:76. Paweł Jurczyński trafił za 2, ale w odpowiedzi Łukasz Niesobski przeprowadził akcję 2+1. Na kolejne punkty Jurczyńskiego znowu odpowiedział Niesobski, tym razem rzutem za 3 punkty. Potem jeszcze Michał Kozak trafił dwa osobiste. Przewaga (88:80) była na tyle bezpieczna, że gospodarze dowieźli ją do końca.

Z pewnością Sudety dzisiaj nie zagrały na 100% swoich możliwości, ale wystarczyło to na pokonanie niżej notowanego rywala.

Po pierwszej kwarcie nastąpił miły akcent: w galerii koszykarskich legend odsłonięto zdjęcie Eugeniusza Sroki, byłego trenera i ojca sukcesów Spartakusa Jelenia Góra. Otrzymał on także pamiątkowy dyplom z rąk dyrektora MOS-u Ireneusza Taraszkiewicza. Kibice wstali z miejsc i nagrodzili zasłużonego trenera brawami.

Sudety Jelenia Góra – Mickiewicz Katowice 96:85 (27:28, 19:17, 23:22, 27:18)

Sudety: Kozak 22 (3x3), Ł. Niesobski 19 (2x3), Czech 16, Raczek 15 (1x3), Minciel 14, Ostrowski 6, Wilusz 4, Nadolski, Drąg.