To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Studenckie kajaki na rzece Kamiennej

Studenckie kajaki na rzece Kamiennej

W najbliższa sobotę, 14 kwietnia, w Szklarskiej Porębie odbędą się już 35-te zawody w kajakarstwie górskim – Akademickie Mistrzostwa Polski. Początek rywalizacji indywidualnej i drużynowej na rzece Kamiennej, na odcinku od ujścia Szklarki do przystanku PKS przy hotelu „Las”, o godzinie 10.30.

Organizowana niemal nieprzerwanie od 1984 roku studencka impreza integruje środowisko kajakowe i promuje kajakarstwo górskie w Polsce. Niezwykle ciekawe i wymagające odcinki rzeki Kamiennej, które zawodnicy z klubów całego kraju mają do przepłynięcia, ściągają coraz liczniejsze rzesze chętnych do podjęcia tego wyzwania. Impreza wzbudza coraz większe zainteresowanie mieszkańców górskiego kurortu i okolic oraz turystów.

Po dekoracji zwycięzców 35. edycji kajakowych zawodów zaplanowano wspólną zabawę w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Wojtek” w Szklarskiej Porębie. Organizatorzy z krakowskiego Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej „Bystrze” i Urzędu Miasta Szklarska Poręba oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalne w Szklarskiej Porębie gwarantują, że będzie widowiskowo.

Szczegóły i zapisy: www.amp.bystrze.org.

Komentarze (1)

Kajaki... brzmi dumnie. Na Kamiennej to jakaś wersja dla liliputów.