To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Studenci rządzą!

Studenci rządzą!

Barwny korowód, który przeszedł przez centrum Jeleniej Góry, rozpoczął tegoroczne trzydniowe juvenalia. Poprzebierani, rozśpiewani, głośni i gotowi do najdzikszych szaleństw studenci trzech uczelni funkcjonujących w mieście dotarli na pl.Ratuszowy, gdzie czekał na nich prezydent Jerzy Łużniak. Przejęli symboliczny klucz i do soboty będą rządzić. 

Jak przyznali organizatorzy, w korowodzie otwierającym święto studentów  było mniej niż przed rokiem. - To przez niepewną pogodę – tłumaczyli. Wśród około setki podążających za platformą zorganizowana na ciężarówce spora część wymyślnie się poprzebierała. Był ksiądz, sedes, puszka piwa, myszka miki, piękności w kolorowych perukach i wiele innych. Było wesoło, a tłumek kroczył w narkotyczny rytm podawanej muzyki. Konferansjer co chwilę podawał hasło: „juve-, juve, juvenalia, kto nie pije ten kanalia”, a do rozbawionych studentów zwracał się per „karkonoskie świry”. Przemarsz co chwilę był przerywany na Bong Beer, zabawę zaczerpniętą z amerykańskich studenckich szaleństw, gdzie śmiałek przez wężyk wypijał piwo podawane przez lejek.

Na placu Ratuszowym na studentów czekał prezydent Jerzy Łużniak z wielkim złotym kluczem oraz przedstawiciele naszych uczelni. - Mam nadzieję, że dobra zabawa przed egzaminami pomoże wam potem dobrze się do nich przygotować. W te dni życzę wam wszystkim dobrej pogody i bezpiecznej zabawy – powiedział, a po minach zebranych widać było, że słowo „egzamin” nie było tym, które dzisiaj żacy chcieliby usłyszeć. Przedstawiciele braci studenckiej obiecali, że za trzy dni kiedy będą oddawać miasto będzie w nie gorszym stanie niż przed juvenaliami.

Co znaczy być dziś studentem? - To znaczy trochę się uczyć, ale przede wszystkim imprezować, bawić się i cieszyć się życiem. Przyjechałyśmy tu na studia z Lubina i Legnicy. Bardzo nam się Jelenia Góra podoba. Żal nam, bo za chwilę piszemy pracę licencjacką i wiemy, ze te piękne czasy już nigdy nie powrócą. Dlatego chcemy się świetnie bawić na tych juvenaliach – odpowiedziały Marcelina i Dominika z jeleniogórskiego wydziału Uniwersytetu Ekonomicznego.

Po uroczystym przemarszu korowodu Wielkie Jeleniogórskie Juvenalia 2019 miały swoja kontynuację na błoniach, gdzie bawili się przy muzyce hip-hopowej. Na dziś na godz. 17 zaplanowano finał Ligii Rocka, w niedzielę zaś Klubowy Piknik. Licznym koncertom przewidzianym na scenie ustawionej na błoniach oraz w klubach w centrum miasta towarzyszyć będą rozmaite konkursy, zabawy.  

DSC_6450.JPG
DSC_6316.JPG
DSC_6324.JPG
DSC_6325.JPG
DSC_6332.JPG
DSC_6350.JPG
DSC_6376.JPG
DSC_6382.JPG
DSC_6384.JPG
DSC_6386.JPG
DSC_6390.JPG
DSC_6394.JPG
DSC_6395.JPG
DSC_6401.JPG
DSC_6408.JPG
DSC_6415.JPG
DSC_6420.JPG
DSC_6433.JPG
DSC_6435.JPG
DSC_6439.JPG

Komentarze (14)

Uczelni której student przebrał się za wychodek z ekskrementem - serdeczne gratulacje.

Ciekawe na jakiej podstawie piją alkohol w miejscach publicznych?

Na podstawie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
coś jeszcze malkontencie z miękką fajką??

Chłopaku w czarnej kurtce (zdjęcie 20) - w oficjalnej sytuacji, a już na pewno gdy rozmawiasz z kimś starszym i ważniejszym (w tym wypadku z prezydentem miasta), nie trzymaj rąk w kieszeniach, bo to przejaw braku szacunku i kultury.

Gdzie ty tam masz prezydenta miasta? To miasto nie ma prezydenta. Jest tylko osoba , którą tylko część mieszkańców uważa za prezydenta.

Trzeba było iść i głosować, nie musiałbyś teraz robić kurtyzany z logiki przez kwestionowanie wyniku prawidłowo przeprowadzonych, demokratycznych wyborów.

I fajerwerki były. Ale to nie szkodzi, bo pieski boją się tylko w Sylwestra. Na co dzień można puszczać fajerwerki.

Licencjat to wyzsze?

(...) szanowna pani dziekan uniwersytetu pięknie pozuje ze swoim studentem który się przebrał za kupę. Jaki wstyd..co za reklama

To jest pewien sposób prezentacji poziomu i standardów.

Masakra jacy studenci takie juwenalia

Skończysz podstawówkę, zmieni ci się punkt widzenia. Na razie do podręczników, gówniaku...

Co za wstyd.. Przebierac sie za kupe i jeszcze dac to do internetu
No normalnie idealna reklama jeleniej