To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Studenci rozpoczęli naukę

arch.UE

Studenci rozpoczęli zajęcia na jeleniogórskich uczelniach. Oficjalnie zainaugurowano rok akademicki 2015/2016 jedynie na Uniwersytecie Ekonomicznym Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. Politechnika Wrocławska filia w Jeleniej Górze zapowiedziała gaudeamus na 26 października, a Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze na 5 października.

 

Na inaugurację roku na jeleniogórskim wydziale Uniwersytetu Ekonomicznego przyjechał rektor uczelni, profesor zwyczajny dr hab. Andrzej Gospodarowicz. Oficjalnie promocje na stopień doktora habilitowanego otrzymała w tym dniu Elżbieta Nawrocka i Anetta Zielińska, a promocję na doktora Janina Bolejko, Marta Wysogląd, Bożena Kuchmacz i Dariusz Zawada. W Jeleniej Górze na Uniwersytecie Ekonomicznym studiuje w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym 1300 studentów i doktorantów, w tym na pierwszym roku 362 osoby. W nowym roku akademickim najwięcej osób wybrało ekonomię, najmniej – turystykę.

W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej naukę na pierwszym roku studiów rozpoczęło w tym roku ponad 350 studentów. Najwięcej chętnych – 60 studentów – przyjęto na dietetykę. Na Wydziale Przyrodniczo – Technicznym popularnością cieszyła się także fizjoterapia (47 studentów) i pielęgniarstwo (47 studentów). Na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych 42 osoby przyjęto na filologię angielską. Najmniejszym pod wzgledem liczebności studentów jest kierunek administracji (17 studentów). Nie zdołano zebrać chętnych na kierunek pedagogika resocjalizacyjna.

Na cieplickiej filii Politechniki Wrocławskiej rok akademicki rozpoczęło 500 studentów, w tym na pierwszym roku 130 osób (na kierunkach: informatyka przemysłowa, budownictwo, mechanika i budowa maszyn, marketing). Ten ostatni kierunek prowadzony jest w języku angielskim – w ramach programu Uniwersytet Nysa. Największą popularnością w tym roku cieszyło się budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz nowy kierunek na nowym wydziale w Jeleniej Górze: informatyka przemysłowa na Wydziale Techniczno-Informatycznym.

DSC05409n.jpg
DSC05434n.jpg
DSC05452n.jpg
DSC05544n.jpg

Komentarze (2)

Karkonoska uczelnia ,naukę rozpoczęło 350 studentów czyli tyle co personelu?Jaki jest sens utrzymywania takiej uczelni z naszych podatków?

jak tak spadła liczba studentów to ciekawi mnie jaki jest poziom edukacji.