To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Strzelanina w więzieniu

Strzelanina w więzieniu

Próbę uwolnienia więźnia przez napastnika z zewnątrz udaremnili dzisiaj pracownicy służby więziennej, którzy wzięli udział w ćwiczeniach na terenie jeleniogórskiego Aresztu Śledczego.

Spodziewany atak rozpoczął się o godzinie 9, zaraz po tym jak na teren placówki dostał się napastnik, który natychmiast zaatakował bramowego i zmusił go do wpuszczenia na salę widzeń. Tam biorąc za zakładnika kolejnego z funkcjonariuszy próbował uwolnić skazanego. Zadaniem pracowników aresztu i Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z OISW z Wrocławia było odbicie więźnia i zaprowadzenie porządku na sali widzeń. Z aresztu próbowali bowiem uciec również pozostali osadzeni.

- Poprzez zorganizowanie ćwiczeń obronno-ochronnych chcieliśmy sprawdzić mobilność załogi, którą oceniam na czwórkę z plusem – skomentował Roman Kret, dyrektor Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Ćwiczenia są przeprowadzane co najmniej raz na pół roku. W dzisiejszych wzięło udział w sumie 120 osób, także policja, która zabezpieczała ruch na pobliskich ulicach oraz straż pożarna. Na sali widzeń wybuchł bowiem pożar, oczywiście upozorowany.

- Ćwiczenia były potrzebne także z powodu zbliżających się Euro 2012. Jako jednostka pomocnicza, która znajduje się blisko granicy państwa, musimy się liczyć z każdym ryzykiem – dodał Roman Kret.

strzal1.jpg
strzal2.jpg
strzal4.jpg

Komentarze (8)

tak właśnie wprowadza się element strachu i zamordyzm do społeczeństwa - jak nie będziecie posłuszni rządowi, to użyjemy wszelkich metod aby was zniewolić a na razie tylko pokaz siły i napędzenie strachu - strach jest najlepszym narzędziem

ty k****n jesteś?

kaplan jeszcze cie chyba po tym festynie wczoraj u kolegow faza trzyma:)

Do mieszkańca . Gość wyżej zobrazował realia'' pseudo wolnego społeczeństwa''po tzw. okrągłym stole, gdzie pod stołem oszukanoi okradziono naród Jeżeli tego nie pojmujesz jak to działa? diagnoza dla ciebie jest: dopadła twoją osobe straszna choroba na którą już nie ma antidotumi i z dnia na dzień ''odchodzisz'' z euro- kołchozu zarazem z tego świata majac przekonanie i wyrażasz żal że obecny twój żywot nie przebiega w Białorusi pod wodzą starszego oborowego. Amen!!!!!

A może by tak po brazylijsku? Jak w Pabelach / to takie osiedle narko biznesu i biedoty/, można by było jak w MEDELIN ? Tylko dwa? straszne Kango i ŻUK? Zaiste A od tylca fajny sprzęt bojowy!!!.gdzie zabezpieczenie tyłów? Przecie można ich z procy ''wyczyścić''

ty bezdomny tobie tez widze nawkladali kiedys teorii marksa,a teraz zbliza sie koniec twojego zycia i uciekles do pisuarowego kosciolka!!!koniec!!!

Jezuniu...kapłan i bezdomny...odjechaliście albo odjechałeś na maksa...bierz połowę działki albo rzuć to w cholerę