To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stracą prawo jazdy?

Stracą prawo jazdy?

Kilkuset mieszkańców Złotoryi i okolic może stracić prawo jazdy. Instruktor, który ich szkolił, zamieszany jest w aferę związaną z fałszowaniem dokumentów.

Sprawa dotyczy około ćwierć tysiąca ludzi, głównie mieszkańców powiatu złotoryjskiego, ale i okolicznych powiatów. Wszyscy oni byli szkoleni przez Piotra O. Starostwo wysłało do nich zawiadomienia, że ich dokumenty będą weryfikowane.

 

Niektórzy zdawali prawo jazdy nawet 6 lat temu. Wśród osób szkolonych przez Piotra O. są zawodowi kierowcy, którzy jeżdżą tirami po całej Europie.

 

Jak mówi starosta Józef Sudoł, osoby te przechodziły normalne kursy, uczciwie płaciły za nie, a potem zdawały normalne egzaminy w WORD-zie. Problem polegał na tym, że Piotr O. nie prowadził działalności gospodarczej, podszywał się pod inną instytucję, a pieniądze brał do własnej kieszeni. Nie zmienia to jednak sytuacji, że ludzie zdali uczciwie. Czy rzeczywiście są podstawy do odebrania im prawa jazdy? Wyjaśni to postępowanie administracyjne.

Komentarze (10)

oj, ROB bardzo się spieszył ..no to świerć

jeżeli unieważnią prawa jazdy osobom, które UCZCIWIE zdały państwowy egzamin, to świadczyć to będzie o tym, że jednak piernik do wiatraka coś ma - a to przecież absurd!

SZOK - Sprawa dotyczy około ŚWIERĆ tysiąca ludzi!!!!

Przecież egzaminy zdali legalnie, to o co chodzi? Aaaa, szwagier ma szkółkę więc trzeba mu coś podsunąć, PARANOJA. Proponuję odebrać większości dyplomy, gdyż w dużej części uczyli się w domu a nie przez wyspecjalizowaną kadrę.

Bzdury, warunkiem uzyskania Prawo Jazdy jest zdanie egzaminu w WORD. Co prawda warunkiem podejścia do egzaminu jest odbycie szkolenia przez uprawnioną do tego osobę (niekoniecznie firmę) jednak "to już po ptokach". Tak więc posiadacze Prawa Jazdy niech śpią spokojnie, a Policjanci i Prokuratorzy niech się uczą Prawa przez duże "P". Poza tym z tego co widać to facet nie dopełnil formalności rejestracji przedsiębiorstwa, to zakres prawa skarbowego. Przedsiębiorcą jest ten kto prowadzi przedsiębiorstwo, niekoniecznie ten kto je zarejestrował i płaci podatki.

Bardzo dobrze niech stracą. To co jakiś czas temu wyrabaiał kierowca z rejestracja Złotoryjską na obwodnicy to by się do tego kwalifikowało

ŚWIERĆ Panie nad duszą Piotra O.

dlaczego robi się antyreklamę nieistniejacej juz szkole motyl - bo przeciez na zdjeciu to nic innego niz samochod szkoly motyl...a ten pan chyba z nia nie mial nic wspolnego? Oj redaktorze...

ROB-ciu złap za coś innego nie za ,,pióro,, to będzie większy pożytek: świerć czy ćwierć ot literówka ale czemu nie 250 ? lepiej by było 0,025 miliona...

Ludzie kochani, napijcie się w wódki, umówcie się z dziewczyną na spacer. Albo odwrotnie...
Literówki wam sen z oczu spędzają?
koszmar. Koniec świata. świerć. tragedia na skalę ogólnoświatową. Nie, szkoda gadać, trza se żyły podciąć. świerć. Nie - nie ma już po co żyć, świat jest okrutny i zły z tym świerciem. 90% frustracji wynika ponoć z problemów na tle seksualnym. Nic nie sugeruję. Broń boże. Ale polecam ten spacerek z dziewczyną. Over and out. Bye