To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stawki bez zmian, ale i tak będzie drożej

I. Łojek i K. Mróz z PiS-u

Stawki opłat za wodę i ścieki dla odbiorców indywidualnych w Jeleniej Górze pozostaną przez rok na dotychczasowym poziomie, ale za rachunki i tak zapłacimy więcej. Mimo iż rada miasta nie zajęła się dziś w ogóle nową taryfą opłat, to zmiany wejdą w życie. Opozycja mówi, że to skandal.

Wzrosną za to stawki opłat za wodę i ścieki dla przedsiębiorców – woda o 13,35 proc., ścieki o 16,12 proc.

Choć rada miasta miała się dziś zająć projektem nowej taryfy opłat za wodę i ścieki, to zdjęto go jednak z porządku obrad.
Zastępca prezydenta, Hubert Papaj powiedział, że sprawą zajmowały się dwie komisje rady, a samorząd i tak nie ma możliwości wpływu na zmianę stawek.

- Nowa taryfa uzyskała pozytywną opinię komisji, a zgodnie z deklaracjami prezydenta, ceny wody pozostają bez zmian, dlatego uznaliśmy, że skoro rada nie ma kompetencji do zmiany stawek, nie musi się nią zajmować. Szkoda czasu – dodał H. Papaj.

Tymczasem radni PiS-u, którzy chcieli na sesji dyskutować o nowej taryfie uważają, że zdjęcie projektu z porządku obrad, to ucieczka władzy przed dyskusją i manipulowanie faktami.

- Stawki opłat za wodę i ścieki dla odbiorców indywidualnych pozostają co prawda bez zmian, ale wzrasta opłata abonamentowa. W przypadku wody to ponad 11, a w przypadku ścieków o prawie 16 procent. Więc dobrze było, gdyby władze miasta mówiły całą prawdę. Do każdego rachunku za wodę trzeba więc doliczyć 11,66 złotych opłaty abonamentowej – mówi Ireneusz Łojek, szef klubu radnych PiS.

W nowej taryfie rosną stawki opłat za wodę i ścieki dla przedsiębiorców. Od 1 marca za metr sześcienny (sumarycznie) ta opłata wyniesie 13,23 zł brutto, a opłata abonamentowa – 11,66 zł brutto.

Komentarze (13)

Jak nie kijem, to go batem - ale obłuda!

brak słów dla tego wszystkiego.
Panie Prezydencie co jeszcze podrożeje no co.
Niech Pan sie nie boi i powie nam wprost!!!!!!!!!!!!!!!!

w rankingu cen za wodę i ścieki w Polsce JG zajmuje czołową pozycję. Tańszą wodę mają nawet mieszkańcy wielu miasta na Górnym Śląsku

Tyle, że jak klikniesz na gminy powyżej JG w zestawieniu, to gminy wiejskie mają dopłatę znacznie redukującą cenę końcową, a gminy miejskie nie mają takich zabójczych opłat stałych. Dodaj te 11+ zł do ceny w JG, a odejmij 12+ zł dopłaty w Sulikowie czy parę złotych w innych gm. wiejskich i od razu całą tę tabelę można sobie wsadzić głęboko.

Panie radny Łojek - odejdź pan i zrób miejsce dla ludzi młodych, przebojowych, z dużą wiedzą. Siedzisz pan mocno na stołku radnego i dietę 2 tys. na miesiąc bierzesz. Odejdź pan do swojej firmy ubezpieczeniowej i tam zarabiaj uczciwie pieniądze.

przecież ani państwo, ani miasto na jakichkolwiek zmianach nie może stracić nie co się łudzić, bo i tak wyjdą na swoje, bo to jest ich ekonomia, a ty odbiorco masz prawo i obowiązek zapłacić i nie ma dyskusji

Czekamy na decyzję tzw opozycji. Czy poprze referendum, czy ograniczy się do konferencji i blogów. Internauci swoje zdanie mówią jasno i wyraźnie - chcą referendum - chcą odwołania mgr Marcina Zawiły z funkcji prezydenta miasta. Chcą odsunięcia od władzy skompromitowanego zepołu ludzi od kilkudziesięciu lat przewijąjących się przez wszelki publiczne stanowiska w mieście. Pozdrawiam, Marcin Kaflik - zwolennik i współorganizator referendum.

TO MIASTO NIGDY NIE MIAŁO TAKIEJ KŁAMLIWEJ I NIEMRAWEJ WŁADZY. MAŁO TEGO ŻE NIC DLA MIASTA NIE ROBIĄ TO JESZCZE NON STOP PODWYŻSZAJĄ KOSZTY ŻYCIA W TYM JELENIM DOLE. PREZYDRENCIE ZAWIŁA JESTEŚ ZWYCZAJNYM KŁAMCĄ MÓWIĄC LUDZIOM ŻE CENA NIE WZROŚNIE, BO ABONAMENT JEST RÓWNIEŻ CENĄ . ZRÓB DOBRZE DLA TEGO MIASTA I ODEJDŹ. LEPIEJ BY CI WYCHODZIŁO ODKURZANIE KSIĄŻEK DLA DZIECI - W TWOIM DAWNYM PAŁACU NA BANKOWEJ. TO MIASTO POTRZEBUJE KOGOŚ POSTĘPOWEGO, UCZCIWEGO I Z WERWĄ. W CHWILI OBECNEJ MIESZKAMY W GNIDOLANDII, GDZIE WSZA WSZĘ GRYZIE BO NIC INNEGO NIE MA DO ROBOTY. TAK ŻAŁOŚNIE MIASTEM NIE MOŻNA ZARZĄDZAĆ - TAK SIĘ RZĄDZI NA BIAŁORUSI, GDZIE LUDZIE SIĘ BOJĄ KAZDEGO KOLEJNEGO DNIA BO MOŻE WŁADZA COŚ ZNÓW DURNEGO WYMYŚLI.

nawet za prąd nie płacĘ takiego wysokiego abonamentu!!! a za wodę od 2 m3 zużycia zapłacę abonament 20 ,39 zł. ABONAMENT STAŁY DLA GOSPODARSTW DOMOWYCH JEDNOOSOBOWYCH PODWYŻSZONY O 11,~~~%. zA 25 ZŁ WYKĄPIĘ SIĘ 4 RAZY W MIESIĄCU W BASENIE Z CIEPŁĄ WODĄ. PODRZYNAJCIE GAŁĘŹ NA KTÓREJ TERAZ SIEDZICIE I PA,PA,PA, PEŁO .POPAPRAŃCY VON !!!

Panie Zawiły miejsce w ksiąznicy wciąż czeka tylko jak będzie Pan tak zarzadzał jak NASZYM CZYLI MIESZKAŃCÓW MIASTEM to kiepsko widzę jej przyszłość. Żal :(

Panie Kaflik niech pan przestanie się lansować tylko zacznie dotrzymywać słowa

Panie Papaj nie pogrążaj się pan już bardziej.

"DZIĘKUJEMY" za podwyżkę o 45% podatku gruntowego w m.Jelenia Góra za 2013
Postaramy się dobrze zapamiętać tych u " żłoba " przy najbliższych wyborach.