To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Startuje Filharmonia Familijna

Startuje Filharmonia Familijna

W najbliższą niedzielę, 18 października, o godz. 10.30, w  jeleniogórskiej sali koncertowej im. S. Strahla pierwsze spotkanie z muzyką w ramach Filharmonii Familijnej. 

To zupełnie nowy projekt Filharmonii Dolnośląskiej, adresowany do całych rodzin, który jest swoistym dopełnieniem Niedzielnych Poranków Muzycznych, przygotowywanych także dla rodzinnej publiczności. Poranki są jednak propozycją przede wszystkim dla najmłodszych dzieci, przedszkolaków, które zasiadają ze swoimi opiekunami na widowni. Koncerty Filharmonii Familijnej to propozycja dla starszych już nieco dzieci w wieku szkolnym, które mogą wybrać się w niedzielne przedpołudnie do filharmonii wraz z rodzicami, czy dziadkami, by spędzić wspólne chwile w towarzystwie znakomitych solistów i orkiestry symfonicznej, przy muzyce znanych kompozytorów. Pełne muzycznych ciekawostek spotkania będą okazją do poznania tajników pracy orkiestry i dyrygenta. Na przestrzeni całego sezonu zaplanowane zostały cztery takie koncerty. Pierwszy z nich zatytułowany jest Bajkowe obrazy. W najbliższą niedzielę, dla rodzinnej widowni, grać będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej pod dyrekcją Wojciecha Rodka. Jako solista wystąpi znakomity gitarzysta Waldemar Gromolak.

W programie fragmenty Poematów symfonicznych: Baba Jaga op. 56, Zaczarowane jezioro op. 62, Kikimora op. 63 Anatolija Konstantynowicza Liadowa, Concierto del Sur Manuela Marii Ponce, VI Symfonii F-dur op. 68 Pastoralnej Ludwiga van Beethovena oraz Szkiców symfonicznych Morze Claude'a Debussy'ego

 

Komentarze (1)

Brawo
Dobry azymut