To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Starsza pani wykiwała oszusta

Starsza pani wykiwała oszusta

Brawa dla 76-letniej kobiety. Nie dała się nabrać oszustowi, który próbował wyłudzić od niej pieniądze. Duże pieniądze. Dzięki jej reakcji złodziej wpadł i wyszło na jaw, że oszukał już kilka osób.

- Mężczyzna 1 czerwca około godziny 13. zadzwonił do 76-letniej mieszkanki Kowar, przedstawił się jako jej siostrzeniec i poprosił o pożyczkę 30 tysięcy złotych – mówi podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pseudosiostrzeniec poinformował kobietę, że potrzebuje tych pieniędzy na rozkręcenie interesu. Kobieta, już w trakcie rozmowy zorientowała się, że to może być oszust. Obiecała mu pożyczkę i umówiła się z nim w mieszkaniu. - Po rozłączeniu się z rozmówcą o przestępstwie powiadomiła policję i sąsiadkę – mówi E. Bagrowska. - Kobiety umówiły się, że gdy przyjdzie oszust, sąsiadka natychmiast powiadomi o tym policjantów.

„Czerwona lampka” zapaliła się kobiecie, gdyż kilka dni wcześniej uczestniczyła ona w spotkaniu zorganizowanym przez policjantów z Kowar ze starszymi mieszkańcami miasta, podczas którego opowiadali oni o sposobach działania oszustów różnymi metodami, między innymi na wnuczka, siostrzeńca itp.

Potem wszystko było jak w filmie. Mężczyzna przyszedł o umówionej godzinie. Kobieta zaproponowała mu herbatę i tak z nim rozmawiała, by ten nie zorientował się, że to pułapka.

Po kilku minutach do mieszkania zapukali policjanci. Jakież było jego zdziwienie, gdy zorientował się, że to nie on oszukał , a na dodatek dał się zwieść starszej pani – mówi E. Bagrowska.

Zatrzymany to 25-latek, trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności okazało się, że oszust w podobny sposób oszukał kilka innych osób w Polsce, między innymi w Lublinie, Bolesławcu, Nowym Sączu, Gliwicach i Tychach. Policjanci szacują, że osób pokrzywdzonych w całej Polsce może być kilkadziesiąt. Zatrzymany posiadał przy sobie 9 tysięcy złotych. Jak się później okazało , pieniądze te kilka godzin wcześniej wyłudził w podobny sposób od starszej kobiety z Bolesławca. Grozić mu może nawet do 8 lat więzienia.

Starsza pani wykiwała oszusta

Komentarze (4)

"NARÓD" DO WSZYSTKIEGO JEST ZDOLNY....

co za bydło bardzo dobrze sie stalo jak sie stalo niech sobie nie mysla kanalie ze moge oszukiwac starsze osoby a w dodatku na sama mysl to bym go ....
pomyslec ze moglaby to byc moja babcia ...
a co do wyroku powinni dal przykladu dac mu duzo wiecej zeby sie nauczyl on i tym podobni ...... :)

Do "ona" Nie przyrównuj zwyrodnialców do "bydła" gdyż obrażasz te szlachetne i pożyteczne zwierzęta.

bez komentarza