To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stanowisko pełnomocnika w zamian za poparcie

Stanowisko pełnomocnika w zamian za poparcie

Tydzień temu zapowiadał, że w drugiej turze wyborów odda głos nieważny, bo w ten sposób weźmie udział w głosowaniu, ale zachowa bezstronność. Tymczasem dziś Paweł Wilk, kandydat na prezydenta z komitetu „Siła Mieszkańców” udzielił poparcia M. Obrębalskiemu.

- Zaufało nam tyle osób, że nie mogę brać pod uwagę swoich prywatnych opinii, muszę szanować tych ludzi, którzy na mnie głosowali, a oni głosowali na program, a nie na mnie, ponieważ jeszcze mnie nie znali. W związku z tym chcę ten program zrealizować, bo oni na to liczą – argumentował P. Wilk.

I dodaje, że najbardziej wiarygodną formułą zapewniającą realizację postulatów programu wyborczego „Siły Mieszkańców” będzie właśnie współpraca z M. Obrębalskim.

- Popieramy siłę, która w najbardziej pozytywny sposób wpłynie na losy naszego miasta i M. Obrębalskiego, jako partnera oferującego miastu porozumienie i zgodną możliwość realizacji wielu celów programowych „Siły Mieszkańców” - dodał P. Wilk.

Na pytanie, co w zamian kandydat i PO zaoferują P. Wilkowi oraz „Sile Mieszkańców”, M. Obrębalski odpowiedział:

- W tym okresie widać handel pewnymi stanowiskami. Ja nie jestem handlarzem, jestem ekonomistą racjonalnie patrzącym w przyszłość Jeleniej Góry. Ale to, co przedstawia P. Wilk, jego doświadczenia biznesowe sprawiają, że zaproponuję panu Wilkowi stanowisko, jeśli zdecyduje się i je przyjmie, pełnomocnika ds. innowacyjności we wszystkich dziedzinach, a nade wszystko to, na czym się świetnie zna – w zakresie odnawialnych źródeł energii – mówi kandydat na prezydenta.

Komentarze (118)

BUHAHA ALE JAJA

Tak naprawdę to rzygać się chce na te targi stanowiskami za udzielanie poparcia, czy innych korzyści. Rzeczywiście nie każdy może być politykiem, bo wtedy trzeba wyzbyć się honoru, własnej twarzy i godności, czego przykłady dają politycy od samej góry do dołu.
A tak na marginesie - jeśli wygra Zawiła, to jaką podwyżkę kasy zażyczy sobie tym razem na wstępie urzędowania. Wszak 1000 zł w poprzedniej kadencji wydaje się strasznie marną kwotą dla tak zasłużonego już i utalentowanego polityka.

Logiczne - przedsiębiorca wspiera ekonomistę w zamian za możliwość realizacji programu. Takie kompromisy są mi bliskie! Pozdrawiam i życzę powodzenia w starciu ze stagnacją i bylejakością. Marcin Kaflik z Cieplic

Logika zaprezentowana przez duet Obrębalski-Wilk ma w Polsce długie tradycje i zapewne znajdzie licznych naśladowców, wszak kreatywność w tworzeniu słusznych, wielce potrzebnych stanowisk za państwowe pieniądze, posad, których domagają się masy obywateli, jest niemal nieograniczona. Dlatego spodziewać można się wielu deklaracji poparcia takiej logiki przed wyborami,z licznych kierunków politycznych, bo wielu jest przegranych w wyborach, ale nie ustaje w nadziei, że logiczne działanie zostanie wreszcie nagrodzone :)

Ja też popieram Pana Obrębalskiego. Czy Ma Pan dla mnie Panie Marku jakieś stanowisko???

Szanowni Państwo,

Przepraszam, że piszę komentarz nie na temat powyższego artykułu.

Jesteśmy na kilka dni przed wyborami Prezydenta naszego miasta. Pan Obrębalski odmówił panu Zawile udziału w debacie. Jest to konsekwencja wielokrotnego unikania debat przez pana Zawiłe z innymi kandydatami w I turze wyborów.

Mam ogromną prośbę!

Panie Zawiła, niech Pan pozwoli, że ja przyjdę na debatę, ja jeleniogórzanin, ja jeden z tysięcy. Nie mam przygotowanej serii napastliwych pytań. Proszę pozwolić by zwykły mieszkaniec Jeleniej Góry mógł z panem porozmawiać na wizji, na żywo.

Paweł

... no prosze, stoleczek sie dla pana "niezaleznego" juz znalazl. wilk z jeleniej... jeszcze jedna polityczna *****.

andrzejku,a ile rozdał obecny dla obecnych bojców? W ciągu 4 lat wzrosla ilość urzędnikow pomimo komputeryzacji,wiesz co wymyśl sobie jakiś błahy problem i idź załatwić go do UM to się dowiesz o kompetencji urzędników.

do problemu podchodzisz od d*** strony. ci co daja, dawac beda bo najlatwiej ludzi kupic. najwiekszym zlem sa te polityczne q**** co daja d*** za byle stolek, za pare groszy. nagla amnezja i odszczekiwanie wszystkiego. wiekszy mam szacunek do prostytutek przy autostradach.

Jesteś żałosny... Tylko mięsem umiesz rzucać. Zaproponuj coś lepszego, niż koalicja z frakcją najbliższą ideowo. Może lepszym rozwiązaniem jest czekanie 4 lata do kolejnych wyborów i nie robienie nic?

ladnie nazywasz zwykle dawanie d*** - "koalicja z frakcją najbliższą ideowo".

Mylisz pojęcia. Dałby d***, używając Twojego wulgarnego języka, gdyby wyrzekł się swoich poglądów i poparł Obrębalskiego w zamian za jakieś korzyści. On się natomiast niczego nie wyrzekł, postulaty ma ciągle te same, tylko szuka współpracowników do wdrażania swoich pomysłów, skoro nie udało się w wyborach. Skoro stanowisko mu na to pozwoli, to ma się unieść honorem i odmówić? Właśnie wtedy pokazałby, że nie zależy mu na realizacji pomysłów, tylko na władzy w postaci stołka prezydenta. Zachowujesz się tak, jakby to robił za Twoje pieniądze albo jakby Twój głos oddał i dopisał Obrębalskiemu. Totalna dziecinada i niezrozumienie polityki.

to dlatego Obrębalski przegrał poprzednie wybory i przegra tym razem -- bo sprzedaje sie na lewo i prawo tak samo było wtedy nawpuszczał do ratusza różnych sajnogów i męczymy się do dziś Jak przegra 2 raz to może wreszcie sobie wybije z głowy ratusz ten facet jest chory na władze

Karierowicz rozkraczewski.

Panie Pawle, w ramach rzetelności i dbałości o praworządność proszę zdjąć Pańskie billboardy i plakaty. Zwłaszcza z obiektów zabytkowych. Jeśli chodzi o odnawialne źródła energii, to proponuję budowę biogazowni dla Kotliny Jeleniogórskiej, aby było gdzie utylizować chaszcze zarastające naszą Dolinę Ogrodów. Powodzenia!

tani ten Wilk

Udajecie cnotki niewydymki, a przecież na tym polega polityka. Prezydent ma rządzić sam i nie dobierać sobie współpracowników? No to głosujcie na PIS. Tam jest jeden wódz absolutny w postaci Jarka, który nie dogaduje się z nikim, z nikim nie wchodzi w układy, będzie rządził sam i amen. Kim Dzong Un ma podobne zasady.

Dobry polityk to taki, który umie się dogadywać z różnymi frakcjami i pozwala im na realizacje pomysłów dla dobra ogółu. Co jest złego w tym, że Obrębalski da podziałać Wilkowi i pomoże mu w realizacji jego pomysłów, jeśli będą to dobre pomysły i skorzystamy na tym wszyscy? Ma odepchnąć rozsądnego człowieka tylko dlatego, że nie jest z jego ugrupowania?

Na czym Wam bardziej zależy - żeby Wilk zrealizował pomysły, na które głosowaliście, czy żeby nie poparł Obrębalskiego, bo Obrębalski jest be? Powielacie błędy historyczne, które rozwalały nasz kraj już kilka razy. Drzecie japy "veto!" dla samego sprzeciwu, a sami nie wiecie jaki to ma mieć sens. To samo robią posłowie w naszym fantastycznym sejmie.

Tyle wrzeszczycie, że sami kolesie, że liczą się tylko partie, że to i tamto, a gdy dwóch z "różnych światów" próbuje się dogadać ponad podziałami, to podnosicie wielkie larum i wyzywacie od k.rw, dziw.k i sprzedawczyków. Chyba sami nie wiecie czego chcecie i największą frajdę sprawia Wam krytykowanie dla samej przyjemności krytyki. Hipokryci...

Szczerze to ci powiem że uważam że w Polsce by się przydała dyktatura na jakieś 20 lat tak żeby ktoś to wziął za jaja i poukładał wszystko , bo tak kto nie będzie rządził do będzie to samo ..... Przy obecnym stanie rzeczy wolał bym żyć w latach 60 czy 70 wtedy każdy bez względu na to w jakiej rodzinie się urodził miał szansę do czegoś dojść a teraz jak nie masz bogatych rodziców to o studiach zapomnij...

Dyktatura na pewno pomogłaby utrzymać jakąś spójną i jednolitą strategię przez dłuższy czas. Mam podobne zdanie. Niestety nie ma gwarancji, że strategia dyktatora byłaby tą dobrą. Gdyby się trafił jakiś oszołom typu Putin, który by nas odizolował od świata, to szybko byśmy pożałowali. Zresztą nie ma jedynej dobrej strategii, bo zawsze ktoś będzie niezadowolony. Nie dogodzisz. Demokracja miała być sprawiedliwym ustrojem, a każdy widzi jak jest. Dwóch baranów ma większość nad jednym inteligentnym człowiekiem i to oni wygrywają w głosowaniu. Integracja z unią wyszła nam na dobre. Narzucili nam na przykład na siłę pewne uregulowania prawne, do których sami nigdy byśmy nie doszli. Przykre tylko, że to inni za nas muszą nami rządzić, a my się tylko między sobą żremy. I tak od setek lat.

Sam jesteś hipokryta i cynik.
Ty może lubisz jak cie politycy "dymają", pewnie jesteś pierwszy z szeregu tych kolesi, którzy korzystają na takich targach i układach, jak ten między Obrębalskim a Wilkiem. Może żyjesz z podatników jak darmozjad i takie układy są dla ciebie naturalne, kto wie? Wiadomo za to, że Wilk jeszcze tydzień temu pozował na gościa, który jest przeciwny takim układom, rzekomo miał rozwalić synekury i patologiczne struktury miejskiej polityki a dziś właśnie włącza się w ich główny nurt. Porozumienie? Dla realizacji programów? Komu ta ściema?!!! Handelek zaczął się szybciej niż można by się spodziewać. Jak taki układ wygra wybory, to będzie upadek tego miasta.Zwycięży prywata i kolesiostwo, jakiego jeszcze Jelenia nie widziała.

Gadasz głupoty, uważasz, że cel uświęca środki - stołek za cenę zaufania do wyborców. Przecież Wilk nie ma szans na realizację swego programu jeśli nie będzie on zgodny z programem PO a niestety prezentował on swój jako przeciwieństwo tego co do tej pory robił Obrębalski i Zwiła. Dlatego to co zrobił jest pustym gestem. Na forum widać zawiedzione wypowiedzi jego nielicznych wyborców, oni wiedzą już co się stało.

Panie Pawle jak to?
................:-(

To już dwa wilki są,jeszcze dołączy kilku i będzie wataha,a owieczką będą mieszkańcy.

... ja pieprzę każdego mozna kupić... ciekawe czy RP z SM, kompletny polityczny nieudacznik "odszczeka" teraz wszystko czym raczył"wyborcze mięso" szkalujac Obrebala...

Obrębalski mówi, że nie kupczy stanowiskami, a w nastąpnym zdaniu oferuje stanowisko. Skleroza? Ale aż taka? :)

Dokładnie! to żenujące. Zdrowie pana Mareczka!!

to dlatego Marek O. nie dojechał na debatę dla radia Wro?? ;-))) a może szukał pełnomocnika dla Prystroma? :-D

Obrębalski nie przestawił wszystkich swoich współpracowników. A gdzie Robert Prystrom, który doradzał Wilkowi w jego kampanii? Kto w JG uwierzy, że Prystrom nie wywalczył sobie u Obrębalskiego jakiejś ciepłej posadki w zamian za poparcie? Skoro Obrębalski daje od razu Wilkowi stanowisko pełnomocnika, to co obiecał Prystromowi? Obawiam się że gdyby Obrębalski wygrał - co nie daj Boże!! - to te jego niby konkursy na stanowisko zastępców prezydenta wygra np. Prystrom. Biada Jeleniej Górze!! A jeszcze gorzej gdy Prystrom będzie sterował Obrębalskim z tylnego siedzenia i z cienia -- jak teraz

Czy aby nie przesadzasz z tą rolą Prystroma? To nie jest jakiś mafioso lokalny, żeby sterować politykami. Na dodatek tak znaczącymi jak Obrębalski. Prystrom przy nim to mały pikuś.

Bueee
To jak to najpierw P. Wilk Mówił w debacie o tworzeniu przez Zawiłę lipnych stanowisk a teraz dla dobra wyborców sam ma takie objąć?
Siła Mieszkańców a może "S" zamienimy na "K"

Błagam was, a kto to q***a jest ten Wilk? Czy wam się, lokalne wieśniaki, w d***ch nie poprzewracało...? Kim wy jesteście , żeby mówić ludziom co mają robić.... I to jeszcze bez żadnego zażenowania info , że w zamian za stołek dostanie jego poparcie .... dramat

Idź rzucać mięsem gdzieś indziej. Jeśli nie znasz zasad kultury i używasz wulgaryzmów w roli przecinka, to Twoje miejsce jest pod budką z piwem. Tam przynajmniej za takie zachowanie dostaniesz mandat, a innym nie będą więdły uszy od słuchania tego.

a kilka postów niżej sam piszesz podobnie :/

Nie używam wulgaryzmów. Nie zarzucisz mi tego.

[quote=Anonimolixolix]Idź rzucać mięsem gdzieś indziej. Jeśli nie znasz zasad kultury i używasz wulgaryzmów w roli przecinka, to Twoje miejsce jest pod budką z piwem. Tam przynajmniej za takie zachowanie dostaniesz mandat, a innym nie będą więdły uszy od słuchania tego.[/quote]

Zdolny jestem niesłychanie,
Najpiękniejsze mam ubranie,
Moja buzia tryska zdrowiem,
Jak coś powiem, to już powiem,
Jak odpowiem, to roztropnie,
W szkole mam najlepsze stopnie...

Żałosny jesteś, a Ty, któż Ty jesteś ? aby mnie , nas pouczać i stawiać pod budką z piwem.

Niby znasz się na stawianiu przecinków i.... bułkę przez bibułkę, a i naczytałeś się i nasłuchałeś, i byłeś tam i ówdzie .... tylko.... no właśnie tylko !, a więc siedź cicho i nie pouczaj innych

Kim jestem? Tym, kim powinien być każdy tutaj. Obywatelem, któremu zależy na dobru naszego miasta i na kulturze ludzi tu piszących. Dlatego będę krytykował wulgarne postawy i to Ty stąd pójdziesz, a nie ja.

Panie Pawle, jak tak można? Oddałem na pana głos!!!!

I dolaczyles do grona frajerow ha ha ha

ŻENADA. konkretnie OBRĘBALSKI=ŻENADA

Za "komuny" takie załatwianie "sprawy" było zjawiskiem normalnym i w ocenie społeczeństwa - czystym wazeliniarstwem (delikatne określenie), jako że "wróg" był jeden, godny bezgranicznego potępienia. Teraz w "demokracji" - miałem (płonną) nadzieję, że się to nie powtórzy - a jednak i to w imię lepszej sprawy, masakra!

Każdy bezrobotny, niech udzieli poparcia panu Obrębalskiemu, on ma nieograniczone możliwości tworzenia nowych miejsc pracy,w ten sposób w 100% rozwiąże problem bezrobocia w naszym mieście!!!!

Miodzio :D

Panie Wilk, zawiodłem się na Panu. Rozczarowanie na całej linii.

Poczekaj na te 15tys miejsc pracy to dopiero sie przekonasz he he

Mialem postawic dwa X, ale teraz za taki gest Wilka oddam glos na Zawile zeby i Wilkowi dac kopa ... a glosowalem na niego ... masakra jakas.

O co się tak oburzacie? Za udzielenie poparcia w zamian za realizacje planów Siły Mieszkańców? Stanowisko pełnomocnika przecież nie jest ciepłą posadką pełnopłatną. Lepiej się poddać i nie zrealizować nic??? Moim zdaniem dobra decyzja!!!!!

Dziwisz się? Przecież mamy społeczeństwo tumanów, którzy nie głosują na realizację celów i planów, tylko na osoby, które lubią. Wszyscy narzekają na bandytyzm i złodziejstwo, a spróbuj zadzwonić na policję, gdy widzisz coś podejrzanego. Zaraz sąsiedzi Cię zwyzywają od konfidentów. Przerabiałem. Wstyd mi za mój naród. Ci ludzie kompletnie zapomnieli co jest istotne.

To aktywiści partyjni, tym razem od Obrębalskiego, za 4 lata od innego kandydata, bo idący za władzą i pieniędzmi a nie za programami, ideami, problemami do rozwiązania, ale za korytem - to tacy krawaciarze traktują społeczeństwo jak tumanów.
Albo tacy internetowi agitatorzy jak: MM, Anonimolixolix piszą bzdury, licząc, że "ciemny lud wszystko kupi"!
To wy robicie z ludzi tumanów i pogardliwie tak ich widzicie.
Super Anonimolixolix, że się do tego przyznajesz. Robisz to trochę niechcący, próbując odwrócić kota ogonem. Chcesz temu społeczeństwu wmówić, że handelek polityczny i kupczenie lipnymi stanowiskami za publiczne pieniądze to coś dobrego. Sam masz być może w tym interes.
Ale ludzie nie są tacy g****, za jakich ich uważasz.

No ba. Pracuję dla Stalina, który rządzi mną zza grobu. Mam interes w rozmontowaniu państwa polskiego, żeby ułatwić robotę Putinowi. Masz nie po kolei w głowie, jeśli sądzisz, że jakiekolwiek ważne sprawy albo jakiś handel polityczny rozstrzygają się na forum lokalnej gazety. Megalomania do potęgi.

No i co Ci się tu nie zgadza? Czy Wilk ogłosił, że wstępuje do partii? Nie. Ogłosił tylko, że ubiega się o stanowisko, dzięki któremu będzie mógł zrealizować przynajmniej część punktów swojego programu.

Poraża mnie kompletny brak zrozumienia i umiejętności czytania przekazywanych w mediach komunikatów... Ludzie... Wy po prostu jesteście g****. Jak to można inaczej nazwać?