To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Stanisława Celińska i „Nowa Warszawa” w Jeleniej Górze

Stanisława Celińska i „Nowa Warszawa” w Jeleniej Górze

Znakomita aktorka Stanisława Celińska oraz Bartek Wąsik i Royal String Quartet zaprezentują „Nową Warszawę” w Jeleniej Górze! Wspaniałe wydarzenie w sobotę, 28 marca, o godz. 19.00 w Teatrze C.K. Norwida, podczas Gali Srebrnych Kluczyków – nagród kulturalnych „Nowin Jeleniogórskich”. 

„Nowa Warszawa” to wyjątkowy projekt muzyczny sygnowany przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Zestaw piosenek zaproponowany przez Stanisławę Celińską i Royal String Quartet jest „podróżą przez liryczne, heroiczne i sentymentalne zakamarki Warszawy”. Podczas koncertu usłyszymy szlagiery dawnej Warszawy, popularne piosenki autorstwa, takich wykonawców jak Czesław Niemen, T.Love i Beata Kozidrak, a nawet motyw muzyczny

stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie. Artyści na płycie „Nowa Warszawa” i podczas koncertu prezentują dwanaście utworów. Nie tylko warszawiacy znają takie piosenki jak „Znajdziesz to w Warszawie” do tekstu Wojciecha Młynarskiego, „Warszawo ma!” do tekstu Andrzeja Własta, Gałczyńskiego „Deszcz”, „Tango Warszawo” Agnieszki Osieckiej, czy „Pokoik na Hożej” Juliana Tuwima. Autorem nowoczesnych aranżacji piosenek jest Bartek Wąsik. Ten pianista i aranżer to członek Lutosławski Piano Duo, z którym koncertuje na całym świecie. Założył ponadto zespół fortepianowo-muzyczny Kwadrofonik. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury, występował w nowojorskiej Carnegie Hall i Filharmonii Berlińskiej. 28 marca zagra w teatrze jeleniogórskim.
Stanisława Celińska, która zaśpiewa na Gali, należy do największych polskich osobowości
aktorskich. Debiutowała na scenie Teatru Współczesnego w 1968 roku. Związana była z wieloma scenami teatralnymi w Warszawie, Poznaniu. Współpracuje ściśle z Krzysztofem Warlikowskim. Występowała w filmach Andrzeja Wajdy, Jerzego Stuhra, Juliusza Machulskiego. Od 2011 roku współtworzy zespół Nowego Teatru w Warszawie. Podczas koncertu Stanisławie Celińskiej towarzyszyć będzie na scenie Bartek Wąsik (fortepian) oraz Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela). O grze polskiego Kwartetu Royal recenzenci piszą: „muzyczna inteligencja i finezja”. Kwartet smyczkowy łączy dzieła klasyczne z interpretacją nowej muzyki, „odważnie przekraczając granice gatunków”.
Można już rezerwować i nabywać bilety na Galę Srebrnych Kluczyków i koncert Stanisławy Celińskiej. Bilety są do kupienia w kasie Teatru Norwida (w cenie 60 zł za miejsce na parterze, 40 zł za miejsce na I balkonie i 30 zł za miejsce na II balkonie). Rezerwować bilety można pod numerem telefonu: 75/6428130 lub 75/6428131. 

 

Komentarze (1)

Widząc zdjęcie, nie ukrywam, że pomyślałem o ...posłance Pawłowicz ! :)