To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Srebrne Kluczyki i Wytrych 2015 - głosuj na artystów!

Srebrne Kluczyki i Wytrych 2015 - głosuj na artystów!

Trwa plebiscyt na najpopularniejszego artystę naszego regionu. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, Złoty Kluczyk i Wytrych do Serc Publiczności, zadecyduje Kapituła Srebrnych Kluczyków, Fundacja Nowin Jeleniogórskich i nasi Czytelnicy.

Wzorem ubiegłego roku utrzymujemy poszerzoną formułę tradycyjnego plebiscytu na najpopularniejszego aktora/aktorkę scen jeleniogórskich. Czytelnicy mogą zgłaszać kandydatury artystów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki. Laureatów nagród kulturalnych „Nowin Jeleniogórskich” poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, 28 marca 2015 roku w Teatrze Norwida. Na Gali rozdamy Kluczyki w kilku kategoriach. Specjalną Nagrodę – Złoty Kluczyk 2015 - przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne. Kapituła Srebrnych Kluczyków przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2014 do marca 2015 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze.

Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę – Wytrych do Serc Publiczności! 9 marca o godzinie 10. upłynął termin zgłaszania kandydatów z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki do Wytrycha 2015. Pełną listę kandydatów (w kolejności przyjmowania zgłoszeń) podajemy poniżej. Do każdego uczestnika w plebiscycie na najpopularniejszego artystę został przypisany numer. Aby oddać drogą smsową głos na ulubionego artystę, należy na numer 7155 wysłać smsa o treści: WYTRYCH z przypisanym numerem do poszczególnego nazwiska, np. WYTRYCH33. UWAGA! Do 19 marca do godziny 23.59 można oddawać głos drogą elektroniczną na wszystkich kandydatów z podanej niżej listy. 20 marca na naszym portalu internetowym www.nj24.pl podamy piątkę finalistów konkursu, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i tym samym nominowani zostaną do nagrody WYTRYCH 2015, a w papierowym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” 24 marca przedstawimy ich sylwetki. Na piątkę finalistów głosować będzie jeszcze można do 26 marca 2015 roku, do godziny 23.59. Całkowity koszt jednego smsa to 1,23 zł brutto (w tym 23% VAT) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej. Głosować można również za pomocą kuponów drukowanych w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Głosuj na swojego ulubionego artystę! Oto lista kandydatów:

MAŁGORZATA WASIUCIONEK (skrzypaczka) - sms na numer 7155 o treści Wytrych1
JACEK PARUSZYŃSKI (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7155 o treści Wytrych2
PIOTR KONIECZYŃSKI (aktor Teatru Cypriana Kamila Norwida) - sms na numer 7155 o treści Wytrych3
WIESŁAW PRZĄDKA (akordeonista) - sms na numer 7155 o treści Wytrych4
MIROSŁAW SAMSEL (reżyser teatralny) - sms na numer 7155 o treści Wytrych5
DARIUSZ MILIŃSKI (artysta malarz) – sms na numer 7155 o treści Wytrych6
BOGUMIŁA TWARDOWSKA-ROGACEWICZ (artysta grafik, malarka) – sms na numer 7155 o treści Wytrych7
DIANA JONKISZ (aktorka Zdrojowego Teatru Animacji) sms na numer 7155 o treści Wytrych8
ZBIGNIEW FRĄCZKIEWICZ (rzeźbiarz) – sms na numer 7155 o treści Wytrych9
WŁADYSŁAW GAŁCZYŃSKI (malarz) – sms 7155 o treści Wytrych10
PIOTR PAWLAK (muzyk) – sms na numer 7155 o treści Wytrych11
PATRYK KRYŃSKI (muzyk) – sms na numer 7155 o treści Wytrych12

Całkowity koszt jednego SMS to 1,23 zł brutto (w tym 23 proc. VAT) we wszystkich polskich sieciach telefonii komórkowej. 

Galę Srebrnych Kluczyków uświetni koncert znakomitej aktorki Stanisławy Celińskiej, Bartka Wąsika i Royal String Quartet „Nowa Warszawa”! Sobota, 28 marca 2015, godz. 19.00, Teatr C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Bilety już w sprzedaży. Więcej na temat tego wydarzenia w publikacji, do której odnośnik znajduje się poniżej.