To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Srebrne Kluczyki 2016 - czekamy na kandydatury

Srebrne Kluczyki 2016 - czekamy na kandydatury

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła nagrody. Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli nasi Czytelnicy. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 4 października 2016 roku w jeleniogórskim Teatrze C.K. Norwida. 

Kapituła przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2015/2016 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2015 do końca sierpnia 2016 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze.

Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2016 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne.

Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę – Wytrych do Serc Publiczności! Do 9 września 2016, do godziny 12.00, można wskazać artystę/artystkę, którzy Waszym zdaniem zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: konkurs@nj24.pl lub tradycyjną drogą pocztową na adres redakcji „NJ”. Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować będzie można na kuponach, które zamieszczać będziemy w „Nowinach Jeleniogórskich” oraz SMS-ami.

O tym, w jaki sposób będzie można głosować na zgłoszonych kandydatów tradycyjną droga pocztową i poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w kolejnych wydaniach „Nowin Jeleniogórskich” oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl. Pierwszym etapem plebiscytu jest zgłaszanie kandydatów i na to czekamy do 9 września! Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie. Głosowanie plebiscytowe zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszym będzie można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu będzie można głosować już tylko na kandydatów wybranych z pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.

Kto otrzyma Kluczyki 2016, dowiemy się 4 października. A zaraz po Gali Srebrnych Kluczyków, w drugiej części wieczoru, na tej samej scenie zobaczyć będzie można monodram w wykonaniu Dariusza Bereskiego „Bar pod zdechłym psem”. Spektakl ten będzie jednocześnie finałowy akcentem tegorocznej, 46. edycji Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Już dziś warto zaplanować ten wieczór w jeleniogórskim Teatrze im. C.K. Norwida.  Zapraszamy!

Komentarze (2)

Proponuję kandydaturę Roberta D. za widowiskowy hejt na obywatelu Januszu Smoliwąsie, tfu! Jarosławie G.