To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sprawa byłego proboszcza z Ruszowa ciągle w toku

Sprawa byłego proboszcza z Ruszowa ciągle w toku

Sąd Okręgowy nie zakończył dzisiaj (25 stycznia) postepowania odwoławczego wobec byłego proboszcza z Ruszowa, który oskarżony jest o seksualne wykorzystywanie dwóch niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek.

Rzecznik jeleniogórskiego sądu informuje, że tak jak przed miesiącem znowu zabrakło jednego ze świadków. Sąd będzie też rozstrzygał o wnioskach dowodowych obrony.
Były proboszcz parafii w Ruszowie oskarżony jest o dwa przestępstwa o charakterze seksualnym przeciwko dwójce dzieci. 13 marca ubiegłego roku zapadł wyrok w tej sprawie. Sad Rejonowy w Zgorzelcu skazał go na 5 lat więzienia. Sąd orzekł także o środkach karnych: dożywotnim zakazie zajmowania stanowisk związanych z opieką i wychowywaniem dzieci, zakazie zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 15 lat, nawiązce na rzecz każdej z pokrzywdzonych w kwocie 25 tys. zł.
Obrona wniosła apelację. Na jej wniosek Sąd Okręgowy zadecydował, że Piotr M. mógł opuścić areszt i na rozprawę apelacyjną oczekiwać na wolności.
 

Komentarze (16)

Wyjątkowa kanalia, zezwierzecona każdy inny pedofil dawno by siedział

Dajcie już spokój temu człowiekowi. Pedofilia to boskie prawo, które spłynęło na człowieka jako ojcowizna.

Które prawo, tak na prawdę obowiązuje w Polsce? Prawo kanoniczne, prawo oparte o Konstytucję, prawo magister Przyłębskiej, prawo prokuratora Ziobry, czy też prawo Kaduka - należne partii - która wygrała wybory i uważa, że wszystko jej wolno i jest bezkarna? Ale do czasu...

Aktualne w Polsce jest prawo Neumana

Obowiązuje prawo mecenasa Qunia

Co nie można doprowadzić lub ukarać za nie wstawiennictwo?

Może czekają jak kitnie i po sprawie . Czas na apostazję ,uwolnić się od złych emocji.

Zdegenerowana kreatura jest pod cichą ochroną biszkopta Kiernikowskiego.

Odrazający.

Brudni.

Źli.

Do autora tego artykułu: poprawnie pisze się świadków, a nie światków.

W Nowinach już od dawna pracują Ukraińcy, także te drobne błędy są do wybaczenia.

Co masz do Ukraińców, przyjeżdżają do nas i pracują uczciwie nie czekają aż ktoś im da.Podobno cb mieli zatrudnić, według kwalifikacji stwierdzono że jesteś brakiem, więc twoje miejsce na polu

Generalnie, to masz coś przeciwko Ukraińcom? Tutaj zawsze wszystkiemu są winni Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie i cały świat. Tylko Polacy zawsze są cacy, oraz ofiarami dla wszystkich narodów. Takie wpisy są żenujące.

Ani trochę. Chodzi o braki językowe. Sam pochodzę z terenów Białorusi.

Generalnie, to masz coś przeciwko Ukraińcom? Tutaj zawsze wszystkiemu są winni Niemcy, Ukraińcy, Rosjanie i cały świat. Tylko Polacy zawsze są cacy, oraz ofiarami dla wszystkich narodów. Takie wpisy są żenujące.

Czy my jako naród kiedykolwiek zrozumiemy że oddanie dzieci księżom celem ich edukacji to zbrodnia na narodzie? Że nie wolno niewybieralnym przez naród klechom uprawiać polityki. I jak długo będziemy na poważnie traktować gościa który swego kumpla sprzedawał po kawałku, krew, włos ząb. Czy tekst o śmieszności polania wodą bo jak nie, ( no właśnie co jak nie polejemy) , jest niepoważny? Kim my jesteśmy że tak dajemy sobą manipulować, w jakim kraju ministrem edukacji jest facet o takich prostackich poglądach? Który z biskupów poniósł odpowiedzialność za tuszowanie pedofilii? Brawo dla tego pana że o tym mówi.

ks. Mirosław W. z archidiecezji lubelskiej, będąc wikariuszem parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w T., m.in. „wkładał nogę dziecka pod sutannę i onanizował się jego stopą” – czytamy w akcie oskarżenia. Ta dziewczynka miała zaledwie 10 lat. Przez wiele miesięcy nie można było wielebnemu przedstawić zarzutów, ponieważ arcybiskup Józef Życiński wysłał go na „urlop zdrowotny”. Gdy zupa się wylała,hierarcha wysłał list do matki dziewczynki z przeprosinami, za”nieodpowiedzialne zachowania” księdza Mirosława które „stały się przyczyną cierpienia dziecka”. I choć wikariusz – chcąc umknąć kompromitującego procesu – dobrowolnie poddał się karze (5 lat wiezienia)

po to pis potrzebuje zakazu aborcji.
kościół pożąda dzieci do molestowania ale takich które nie będą w stanie nigdy się poskarżyć