To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spektakl Siudyma w Teatrze Norwida

Spektakl Siudyma w Teatrze Norwida

Już w najbliższy piątek 4 stycznia o godz. 19.00, pierwsza w nowym roku premiera w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Na scenie przy ul. Krótkiej zaprezentowana zostanie sztuka „Co widział kamerdyner” Joego Ortona w reżyserii Marka Siudyma.

„Co widział kamerdyner” Joego Ortona to klasyczna farsa. Klasyczna – lecz jednocześnie nietypowa. Przez nawarstwienie bowiem farsowych chwytów, liczbę przebieranek, pogoni i niebywałych zbiegów okoliczności autor stworzył świadomie pastisz farsy - a zatem rzecz zabawną na kilku poziomach. Nie byłby przy tym sobą, gdyby pod warstwą śmiechu nie wyszydził hipokryzji klasy średniej i nie zabawił się jednocześnie kpiną z języka i pretensji współczesnej nauki. - A wszystko razem tworzy mieszankę iście montypythonowską. Przedstawienie więc śmieszne do łez i – jak mógłby powiedzieć Gombrowicz – zarówno dla kucharek, jak intelektualistów.

Joe Orton
„Co widział kamerdyner”
przekład: Gustaw Gottesman
reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Siudym
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Aleksandra Harasimowicz
asystentka reżysera: Elwira Hamerska-Skórecka
suflerka, inspicjentka: Grażyna Mieczkowska
obsada: Piotr Konieczyński, Katarzyna Trzeszczkowska, Elwira Hamerska-Skórecka, Stefan Krzysztofiak (gościnnie), Andrzej Kępiński, Robert Mania
premiera: 4 stycznia 2019, godz. 19.00
kolejne spektakle: 5, 11, 12 stycznia oraz 8 i 9 lutego o godz. 19.00 oraz 13 stycznia i 10 lutego  o godz. 18.00

Dział Marketingu i Organizacji Pracy Artystycznej przypomina, że w związku z przebudową i modernizacją Teatru w sezonie artystycznym 2018/2019 spektakle prezentowane są na scenie przy ul. Krótkiej 3 (dawne Kino Grand).
BILETY/ INFORMACJE/ REZERWACJE
75-64-28-120
widownia@teatrnorwida.pl
kasa: ul. Krótka 3
od stycznia 2019 r.:
wtorek-czwartek 12:00-15:00
piątek 9:00-19:00

Uwaga! Dla Czytelników NJ mamy trzy dwuosobowe zaproszenia na lutowe spektakle „Co widział kamerdyner” jeleniogórskiego Teatru Norwida. Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 w piątek 4 stycznia, po godz. 13.00. Warunkiem odbioru zaproszenia jest posiadanie aktualnego wydania „Nowin Jeleniogórskich”. A w najnowszym wydaniu „NJ” z 1 stycznia 2019 r. (dostępnym w sprzedaży już od 31 grudnia 2018 r.) rozmowa z reżyserem spektaklu, znanym aktorem Markiem Siudymem oraz zapowiedzi kolejnych przedstawień Teatru Norwida. Zapraszamy do lektury!