To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Specjalistki od prac magisterskich...

pixabay.com

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o serię oszustw, których dopuściły się w 2019 roku. Kobiety za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych oferowały swoje usługi w zakresie pisania prac magisterskich. Od zainteresowanych pobierały zaliczki, jednak ze swoich propozycji się nie wywiązały. W ten sposób oszukały co najmniej 233 osoby z całego kraju na nie mniej niż 60 tysięcy złotych. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwie kobiety w wieku 26 i 33 lata, które podejrzane są o serię oszustw. Jak ustalili policjanci, kobiety na jednym z portali społecznościowych oferowały swoje usługi z zakresie pisania prac magisterskich, ze swoich propozycji jednak się nie wywiązały.

Osoby, który były zainteresowane ogłoszeniem wpłacały na ich konto zaliczki od 50 do 500 złotych. Przestępczy proceder uprawiały od stycznia do grudnia 2019 roku. W ten sposób oszukały co najmniej 233 osoby na łączną kwotę około 60 tysięcy zł.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że osób pokrzywdzonych w tej sprawie jest więcej. Teraz jeleniogórzanki za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)

No i warto zająć się także oszustami/oszustkami, które chciały zostać magistrami "na krzywy ryj".

Zaczynam mieć pewność graniczącą z podejrzeniem, że czołowi ministrowie "naszego" rządu (miłującego władzę, pieniądze i nepotyzm) swoje dyplomy magisterskie (szczególnie od prawa stosowanego) nabyli od tych obrotnych pań!